Dünya Polislerarası Boks Şampiyonası’nda ikinci oldu

 

Almanya adına yarışan gurbetçi ailenin kızı Melike Meddur, Almanya'ya gümüş madalya kazandırdı

...
03.12.2017
Yazı Boyutu:  
Amerika’nın Los Angels kentinde düzenlenen Dünya Polisler Arası Boks Şampiyonası’na katılan  gurbetçi Türk kızı Melike Meddur, dünya ikinciliğini kazanarak gümüş madalyanın sahibi oldu.Uzun yıllar boks yapan ve Almanya çapında çeşitli başarılara imza atan Melike Meddur, adını boks tarihine yazdırmayı başardı.

Müsabakaya iyi hazırlandığını belirten Melike, “Bu dünya çapında bir müsabaka olduğundan, benim için salonda özel dizaynlara gidildi. Polis merkezimiz ve belediyemiz şampiyonada başarılı olabilmem için ellerinden geleni yaptı. Babam Malik Meddur’a da teşekkür etmek istiyorum. Bana her zaman büyük destek sağladı. Elimden geleni yaptım ve rakiplerimi bir bir eleyerek bu başarıya ulaştım” dedi.

Melike’nin güçlü rakiplere karşı mücadele verdiğini belirten gazeteci Vedat Alyaz da, “Orta sıklette dövüşen Melike, iyi bir amatör boks eğitimi almanın avantajlarını ringe yansıttı. Antrenörü Thomas Schuler de mükemel bir antrenördür. İyi bir ekip ve disiplinli bir çalışmanın sonucu muhteşem bir zafere imza attılar” diye konuştu

Üye OlÜye Girişi