Dünyaca ünlü oyuncudan, ABD'ye ırk ayrımı tepkisi

 

Evlatlık iki siyahi çocuğunun gelecekte ayrımcılığa uğrayacakları endişesi taşıdığını belirten Charlize Theron, ABD'den ayrılabileceği sinyalini verdi.

16.04.2018
Yazı Boyutu:  
Dünyaca ünlü oyuncu Charlize Theron, evlatlık 2 siyahi çocuğunun gelecekte ırk ayrımcılığına uğrayacağından endişe duyduğunu belirterek “Hâlâ ırkçılığı tartışıyoruz. Böyle devam ederse çocuklarımı alır ABD’den giderim” dedi.

Güney Afrikalı aktris Charlize Theron, iki evlatlık çocuğu siyahi diye ABD'yi terk etmek istediğini açıkladı.Elle Dergisi'ne çocuklarının gelecekte ten renkleri yüzünden ayrımcılığa uğramasından endişe ettiğini anlatan 42 yaşındaki yıldız, "Açık konuşmak gerekirse bu ülkede çok iyi teklifler alsam dahi taşınmayı asla düşünmeyeceğim noktalar var. Hâlâ ırkçılığı tartıştığımıza inanamıyorum. Bu konu artık kapanmalı. Cinsiyet eşitliği de öyle" dedi.

Oscar Ödüllü Theron, özellikle iktidardaki yönetimin yani ABD Başkanı Donald Trump'ın söylemi yüzünden bu gibi durumlarda artış görüldüğünü ima ederek, "Eğer bu süreç böyle devam ederse çocuklarımı da alıp ABD'den gidebilirim. Çünkü çocuklarım için en son isteyeceğim şey, onlar için güvende hissetmeyecekleri bir yerde kalmak" şeklinde konuştu.

Evlat edinmiş olmaktan çok mutlu olduğunu da dile getiren Theron, "Anne olmak bana bakış açımı değiştirmeyi öğretti. Ailesi olmayan çok fazla çocuk olduğunun uzun yıllardır farkındaydım. Bence evlat edinmek benim hayatımın bir parçası olmalıydı, oldu da" ifadelerini kullandı.

Üye OlÜye Girişi