Dünyanın en zenginine ABD'de gözaltı

 

Dünyanın en zenginleri arasında gösterilen Chelsea'nin patronu gözaltına alındı

25.03.2013
Yazı Boyutu:  

 

Dünyanın en zenginleri arasında gösterilen İngiliz futbol takımı Chelsea'nin patronu Rus oligark Roman Abramoviç’in ABD’de FBI tarafından gözaltına alındığı iddia ediiyor.
 
Rus RBC televizyonuna konuşan kaynaklar Abramoviç’in gözaltına alınma nedeninin ne olduğunu açıklamadı. Abramoviç’in gözaltına alınmasıyla ilgili resmi bir açıklama da henüz yapılmadı.
 
Rain TV’ye konuşan Abramoviç’in sözcüsü John Mann ise Abramoviç’in ABD’de olduğunu söyledi ancak tutuklanma iddialarını yalanladı. Abramoviç'in ABD'de tatil yaptığı da iddialar arasında.
 
Lifenews haber sitesinin Rusya’nın Washington’daki büyükelçiliğinin Abramoviç’in gözaltına alınmasıyla ilgili bir bilgisinin olmadığını aktardı. FBI basın sözcülüğü de konuyla ilgili bir bilgilerinin olmadığını belirtti.
 
BEREZOVSKİ'YLE İLGİSİ OLABİLİR Mİ?
 
Şu an için Rus basınında yer alan haberlerde Abramoviç’in iş nedeniyle ya da iki gün önce İngiltere’de ölü bulunan bir başka Rus oligark Boris Berezovski’nin ölümüyle gözaltına alınmış olabileceği ifade ediliyor.
 
2012 yılında Abramoviç Londra’da Berezovski karşısında önemli bir dava kazanmıştı. Berezovski Abramoviç’e 53,5 milyon dolar tazminat ödemek zorunda kalmıştı. (hürriyet)
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi