Duru'dan 'erkek egemenliğini' savunan Avşar'a tepki

 

Sanatçı Mehmet Aslantuğ'u konuk aldığı programda '“Erkek çalışsın, kadın evinde çocuk baksın, yemek yapsın.Erkek egemenliği bana güzel geliyor' diyen Hülya Avşar'a bir tepki de Nükhet Duru'dan geldi.

12.03.2018
Yazı Boyutu:  
Türkiye'nin önde gelen ses sanatçılarından Nükhet Duru 'Dünyadaki her şeyi, kadın cinsi hallediyor. Ekonomiden tutun, çocuk yetiştirmekten çıkın...' diyerek, bir televizyon programında erkek egemenliğini öven oyuncu ve programcı Hülya Avşar'ı almadan eleştirdi.


Sanatçı Nükhet Duru, ‘Beni Nükhet Duru Sanıyorlar’ adlı kabaresinin Anadolu turnesinde, ilk olarak Kayseri’de sahneye çıktı. Duru, gösteri öncesi, Hülya Avşar’ın “Erkek çalışsın, kadın evinde çocuk baksın, yemek yapsın. Erkek egemenliği bana güzel geliyor” sözlerini değerlendirdi.

HÜLYA AVŞAR'IN SÖZLERİ


DHA'nın haberine göre, Hülya Avşar’ın, televizyon programında Mehmet Aslantuğ'la sohbeti sırasındaki sözleri için Duru, “Ben öyle düşünmüyorum. Ben kadının aile reisi olduğunu düşünerek büyüdüm. Dünyadaki her şeyi, kadın cinsi hallediyor. Ekonomiden tutun, çocuk yetiştirmekten çıkın, tüketim ve üretim ve beslenme ve üstümüze giydiklerimiz çoğunluk kadınların eseri. Hülya Avşar böyle düşünüyor olabilir, canı sağ olsun ama birçok kadın böyle düşünmüyor” dedi. (DHA)

Üye OlÜye Girişi