Düzce'deki selde kaybolan 4'ü çocuk 7 kişi aranıyor

 

Düzce'de yağışlar nedeniyle meydana gelen selde kaybolan 4'ü çocuk 7 kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

19.07.2019
Yazı Boyutu:  
Düzce'de 17 Temmuz Çarşamba günü  başlayan yağışlar nedeniyle meydana gelen sel, su baskını ve heyelanlarda 4'ü çocuk 7 kişi kayboldu.
Bu arada Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Düzce'de metrekareye 161 kilogram yağış düştüğü, bunun bir yılda düşen yağmura eşdeğer olduğunu açıkladı.

Düzce Valiliği, Akçakoca ilçesi Esmahanım köyündeki kayıplar için arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Arama kurtarma çalışmaları yağışlar nedeniyle taşan Melen Çayı boyunca 205 kişilik ekip tarafından yürütülüyor..

Yapılan açıklamada, "Yürütülen çalışmalar çerçevesinde, (perşembe) akşam saatlerinde Akçakoca ilçesi Esmahanım köyünden 7 kişinin kayıp olduğu anlaşılmış olup, arama çalışmalarına devam edilmektedir" denildi. Kayıp kişilerden 4'ünün çocuk olduğu belirtildi.219 KİŞİ KURTARILDI

Valilik'ten yapılan açıklamada 219 kişinin kurtarıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca sel ve su baskınlarından etkilenen 135 kişiye öğrenci yurdu içerisinde barınma hizmeti verildiği, arama-kurtarma çalışmalarının 205 personel, 6 köpek, 3 helikopter ve 1 uçak ile desteklendiği belirtildi.

Kurtarılanların büyük çoğunluğu ise akrabalarının yanına yerleştirildi, sel baskınında kurtulan iki çocuğun ise hastanede tedavilerine devam edildiği belirtildi.

Üye OlÜye Girişi