e-imza ile 50 teknoloji şirketinden biri oldu

 

Deloitte, Türkiye’de 2017’in en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketini açıkladı.

...
30.11.2017
Yazı Boyutu:  
Deloitte, Fast 50 programıyla her yıl teknoloji şirketlerini büyüme oranlarına göre derecelendirip en başarılı teknoloji şirketlerini ödüllendiriyor. 

Bu yıl açıklanan sonuçlara göre ayda ortalama 500 bin mobil imzalama işlemi gerçekleştiren e-güven adlı şirket, Türkiye'de hızla büyüyen 50 büyük teknolji şirketi arasına girdi. Söz konusu şirket, sektördeki mobil imza sertifikalarının yaklaşık yüzde 100’ünü üretiyor. 

Türkiye e-imza pazarında özel sektöre hizmet veren şirketler arasında ise yaklaşık yüzde 70’lik pazar payına sahip.

2005’te ilk e-imzayı, 2007’de ilk mobil imzayı ürettiklerini belirten e- güven'in Genel Müdürü Can Orhun, “Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’nda ilk 50’ye girdiğimiz için mutluyuz. Günümüzde bilgi elektronik ortamda üretiliyor, paylaşılıyor ve saklanıyor.

Dijital dünyada kurumlara ve bireylere; güvenlik, tasarruf, hız, kolaylık ve konfor sunuyoruz. Dinamik ve yenilikçi yapımız sayesinde, çok hızlı bir şekilde ihtiyaçlara dokunan yeni iş modelleri oluşturabiliyoruz.” dedi.

Islak imzayı e-ortama taşıdı, maliyetler yüzde 50 azaldı

Standart bir şirkette imza süreci ortalama 3 günde tamamlanabilirken, e-imza ile entegre uygulamalarla ise bu süre 1 saate düşüyor. adı geçen teknoloji şirketi, ıslak imzalı iş süreçlerini elektronik ortama taşıyarak kâğıt ve kargo maliyetlerinde yüzde 50’ye varan tasarruf elde edilmesini sağlıyor. (Meltem Aydın Uysal)


Üye OlÜye Girişi