EBA'ya bağlanmak isteyen 8 yaşındaki çocuk çatıdan düşerek  can verdi

 

İstanbul'da 8 yaşındaki bir çocuk EBA'ya erişim uğruna çatıdan düşerek hayatını kaybetti.

5.10.2020
Yazı Boyutu:  
İstanbul'da 8 yaşındaki Çağrı Mert, internet alt yapısı sebebiyle EBA'ya bir süre bağlanamadığı için ailesi komşularından rica etti ve internet hattı çekmek için çatıya çıktı. Babasının peşinden çatıya çıkan Çınar, ayağının kaymasıyla 4’üncü kattan düşerek hayatını kaybetti. 

Çağrı'nın babası Önder Mert, her şeyden kısarak oğluna bilgisayar aldığını söyledi. Mert, “Oğlum o bilgisayarın kapağını bile açamadı. Olan çocuğumuza oldu. Oğlumu ne EBA geri getirebilir ne başka bir şey.  Eğitim hani bedavaydı, herkese eşitti.  Eğitim sistemimizi sıfırladılar. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Ciğerimiz yandı. Ne diyelim!" şeklinde konuştu. 

Evrensel'den Eylem Nazlıer'in haberine göre Mert, alt yapı sorunu olduğu için uzun süredir interneti bağlatmaya çalıştıklarını anlattı. Olayın yaşadığı güne değinen baba Mert, “İnterneti devletin vermeyişinden dolayı, bizim de kendi internetimiz olmayışından dolayı kısa süreliğine komşudan interneti çekmek için çatıya çıktım. Çünkü ‘Alt yapı sorunu olduğu internetin on gün sonra kurulacağını’ söylediler. Oğlum derslerden geri kaldığını söyledi. Çok ısrar etti. Komşu ile konuştum çatıya çıktım, o da arkamdan gelmiş tabii daha sekiz yaşında bir çocuk. Ben uğraşırken o da havalandırma boşluğuna düşüyor”

'SÖZDE BEDAVAYDI'

Günlerdir EBA ile uğraştıklarını belirten baba Önder Mert, 3'üncü sınıf öğrencisi Çağrı'nın derslerden geri kaldığını belirterek,  “EBA başımızı yedi. Günlerdir EBA ile uğraşıyorduk. Olmadı, çocuğumuzun hayatına mal oldu. Oğlum gitti. Eylül’ün 9’unda doğum gününü kutladık. Oğlum cep telefonundan iki üç gün girdi ama interneti yetiştiremediğimiz için giremedi. İnternetimiz bitti. Her şeyden kısarak bilgisayar almıştık. O gün gelmişti. Oğlum o bilgisayarın kapağını bile açamadı. Olan çocuğumuza oldu. Oğlumu ne EBA geri getirebilir ne başka bir şey. Başka canlar yanmasın. İnternet ücretsiz verilsin. Eğitim hani bedavaydı, herkese eşitti. Sözde bedavaydı.”


Üye OlÜye Girişi