'Edep yahu edep' ona işlemiyor

 

Başbakan'ın 'edep yahu edep'i milletvekili için geçerli değil

12.12.2013
Yazı Boyutu:  
 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partiye yönelik eleştirilerine "Bir değil, iki değil, üç değil" diyerek İdris Bal'ın partiden ihracına olur verdiğini söylemişti. Zeyid Aslan ise Başbakan'ın  sık sık dilledirdiği 'Edep yahu edep' söylemini  kulak ardı ederek Meclis'te küfürlerine hergün bir yenisini ekliyor.
 
 
AKP Hükümeti mecliste CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e ağıza alınmayacak küfürler eden ikinci olarak kadın gazetecilere ağır hakarette bulunan ve en son olarak da mecliste CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'ye yönelik küfürler eden AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'a uyarı vermişti. Ancak AKP, parti politikalarını eleştiren İdris Bal'ı Başbakan Erdoğan'ın oluruyla partiden ihraç kararı aldı.
 
BAŞBAKAN AYNI CÜMLEYİ SÖYLEYECEK Mİ?
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta muhalefet milletvekillerine ve gazetecilere hakaret ve küfürler eden Zeyid Aslan'a "Bir değil, iki değil, üç değil" diyerek partiden ihraç edip etmeyeceği ise merak konusu oldu.
 
POLİTİKALARIMIZA UYMUYOR
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Rusya ziyareti öncesinde havaalanında yaptığı değerlendirmedi İdris Bal'ın parti politikalarına uymadığını söylemişti. Bu yorumdan sonra sosyal medyada da Zeyid Aslan örneği verilerek "Partinin politikası küfür etmek mi" soruları sorulmuştu. (Cumhuriyet)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi