Efes Pilsen cinsiyetçi biraların üretim ve satışını durdurdu

 

Kadın hakları savunucularının sosyal medyada başlattıkları #EfesBoykot kampanyası sonuç verdi. Anadolu Efes Biracılık; Zilli ve Delikanlı adıyla ürettiği biraların bugün itibariyle üretimini ve satışını durdurduğunu açıkladı.

02.09.2019
Yazı Boyutu:  
Anadolu Efes, resmi internet sitesinden "Kamuoyu açıklaması" yayınlayarak, toplumsal cinsiyet eşitliğine önem veren  br kurul olarak kamuoyunun hassasiyetine saygı duyduklarını belirterek, piyasaya sürdükleri Sally ve Henry markalarıyla ürettikleri iki ürünün bugün itibariyle üretim ve fabrika çıkışlarını durdurduklarını bildirdi.

Anadolu Efes'in internet sitesimnde akşam saatlerinde yer verdiği kamuoyu açıklaması şöyle:Kadın örgütleri Anadolu Efes Biracılığın, gelen tepki üzerine cinsiyetçi iki biranın üretim ve satışını durdurma kararını kadınların zaferi olarak niteledi:

Biz kadın meclisleri olarak Efesin kadınları aşağılayan tavrından dolayı bugün telefonlarını susturmadık tepkimizi ortaya koyduk. Sonunda kadınlar olarak yanlıştan dönmelerini sağladık. Kimsenin hiçbir kuruluşun kadınları aşağılamasına asla izin vermeyeceğiz @
Resim
ÖS 11:04 · 2 Eyl 2019Twitter for iPhone


Üye OlÜye Girişi