Ege Kadın Bulaşması Aydın'da

 

Ege Bölgesindeki kadın sivil toplum örgütleri 2-3 Mayıs'ta Çalıştay'da buluşuyor

28.04.2015
Yazı Boyutu:  

 

Ege Bölgesi'nde yer alan sekiz kentteki kadın sivil toplum örgütlerinin bir araya geldiği "Ege Kadın Buluşması"nın dokuzuncu çalıştayı, 2-3 Mayıs tarihleri arasında Aydın'da yapılacak.

 

Efeler Belediyesi ve Efeler Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin destekleriyle yapılacak çalıştaya katılacak kadınlara siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda iki gün eğitim verilecek.

"Ege Kadın Buluşması"nın dokuzuncu çalıştayına evsahipliği yapacak olmanın kendilerini mutlu ettiğini belirten Efeler Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülsevil Ergünoğlu, "Çalıştaya İzmir, Denizli, Muğla, Manisa, Kütahya, Afyon ve Uşak'tan kadın sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılacak. Siyasette kadın olmak, kadın istihdamı, kadın eğitimi, farklılık yaratma, toplumsal cinsiyet eşitliği, iş hayatında kadın, ev eksenli kadın, kooperatifçilik, semt evleri, kadın örgütlenmesi gibi konularda kadınlarımıza eğitim vereceğiz. Bu eğitimler neticesinde ortak projeleri hayata geçireceğiz. İki gün sürecek olan toplantıda hazırlayacağımız sonuç bildirisini yerel yönetimlere, ilgili bakanlıklara aktararak kadınlarımızın yaşadığı sorunların çözümü ve taleplerin karşılanması için çalışma yürüteceğiz" açıklamasını yaptı.

 

 


Üye OlÜye Girişi