EGİAD'ın yeni yönetiminde iki kadın

 

İsmini Ege Genç İş İnsanları Derneği olarak değiştiren EGİAD'ın bugün yapılan genel kurulda 11 kişilik yeni yönetime sadece bir kadın seçildi. Mustafa Aslan'ın başkanlığındaki yeni yönetimde 3 kadın 'yedek'te kaldı.

12.01.2019
Yazı Boyutu:  

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD)'ın bugün yapılan olağan genel kurulunda, 380 aktif üyeden 352 üyenin katılımıyla, 204’ünün oyunu alan Mustafa Aslan EGİAD'ın yeni başkanı oldu. Mustafa Aslan Başkanlığı'ndaki yeni yönetim kuruluna ise, bir önceki yönetimde de yer alan iki kadın girebildi.

Derneğin 15. dönem yönetim, denetim, danışma kurulu ile haysiyet divanının seçildiği olağan genel kurulda, 352 üye oy kullanarak yüzde 92.63 oranla EGİAD tarihinin en yüksek katılım oranı gerçekleştirmiş oldu.

EGİAD isminin açılımı Ege Genç İş İnsanları Derneği olarak değişti

Divan Heyeti Başkanlığı’nı Bülent Şenocak'ın yaptığı genel kurulda, 15. dönem yönetim, denetim, danışma kurulu ile haysiyet divanı  seçimleri gerçekleştirildi. Tüzük değişikliğine de gidilerek Ege Genç İş Adamları Derneği ismi, kadın erkek eşitliği ve cinsiyetsiz bir yaklaşımla Ege Genç İş İnsanları Derneği olarak değiştirildi.

Genel Kurulda, yönetim için Mustafa Aslan ve Mahir Kaplan'ın listeleri yarıştı. 

"EGİAD 30 Takımı" nın Başkan Adayı Mustafa Aslan, yaptığı konuşmada "8 yıl önce üyesi olduğum derneğimizde her zaman aktif olarak çalıştım. Aldıkça verdiğim, verdikçe aldığım bir platform oldu. Gerçekten EGİAD için çalıştığında liyakat oluşuyor. EGİAD’ı yönetmenin liyakatı nasıl olur, siz bugün buna karar vereceksiniz. Derneğimizin önceliği önce üyelerimiz ve sonra bölgemizin karlılığıdır. EGİAD özünde liderler yetiştiren bir kurumdur. Topluma hizmet sorumluluğu ve liderler yetiştirmek önemli misyonlarındandır. EGİAD’ın gelişimi için oylarınızı ve teveccühünüzü bekliyoruz. Şüphesiz bugün EGİAD kazanacak" ifadelerine yer verdi. 

"EGİAD 15 Takımı" nın Başkan Adayı Mahir Kaplan "Başarı çıtamızı yükseltip üyelerimizin derdini dert edineceğimize, katma değerli projeler üreteceğimize, hayvan haklarını koruyacağımıza, kadın ve çocuk istismarına karşı duracağımıza, devletimizin ve milletimizin yanında olacağımıza söz veriyorum" dedi.


Yeni Yönetimde iki kadın

Genel kurula katılan, 352 üyeden 204’nün oyunu alan Mustafa Aslan ile birlikte EGİAD'da 15. dönem başlamış oldu. Seçimler sonunhda EGİAD'ın yeni yötimi şöyle oluştu:

Asil Yönetim Kurulu: Mustafa Aslan, Anıl Yüksel, Alp Avni Yelkenbiçer, Alper Koçak, Elif Koç, Deniz Kuçükkurt, Feyzi Kaya, Mesut Özdamar, Muhlis Kaan Özhelvacı, Sezai Nüzhet Noyan, Yaşar Baran Kayhan.

Yedek Yönetim Kurulu: Başak Çayır Canatan, Pınar Berberoğlu, Pınar Güngör Özinan, Cem Demirci, Emre Cemal Yılancıoğlu, Fatih Mehmet Sancak, Levent Kuşgöz, Özveri Yandaş Okay, Serhat Büyükhelvacıgil, Süleyman Tutum, Yücel Koç.

Yeni Başkanın teşekkür konuşması

İki yıl boyunca, 2021 Ocak ayına kadar, görevde kalacak olan ekibi, yoğun bir ekonomi gündemin beklediğini belirten  Mustafa Aslan, üyelerinin verdiği desteğe ve güvene teşekkür etti. Aslan, “Seçim geride kaldı. Aday sürecinde yer alan herkes arkadaşımızdır. Ortak projelerde birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu dönemde uzun soluklu iddialı,beklentileri karşılamaya dönük projelere yer vereceğiz. Her tarz projeye ve yeniliğe açığız. Gerek bütçe, gerekse üyelerin ekonomik göstergeleriyle, Türkiye’nin en güçlü genç iş insanları derneklerinden biriyiz. Ayrıca, İzmir’de en çok ses getiren kurumlarının başında gelmekteyiz. 650’yi aşkın üyemiz ve üye profilimizde yer alan yüzde 20’ye yakın iş kadınımızla, EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği olarak değişen ismimizle, dinamik gençliğimizin ve iş dünyasının sesi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (KAZETE HABER MERKEZİ)

 


Üye OlÜye Girişi