Eğitim-Sen: Öğretmenin iş güvencesi hakkı gasp ediliyor

 

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Genel Başkanı Aydoğan, öğretmenler günü nedeniyle yaptığı açıklamada, KHK ile başlatılan güvencesizlik saldırısından ençok öğretmenlerin etkilendiğini bildirdi

...
24.11.2017
Yazı Boyutu:  
Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili yaptığı açıklamada binlerce eğitim ve bilim emekçisinin OHAL kapsamında KHK ile görevlerinden uzaklaştırıldıklarını ve mesleklerinden edildiklerini belirtti. 

Görevlerinden uzaklaştırılan Nuriye Gülmen, Semih Özakça'nın mesleklerine geri dönebilmek için neredeyse bir yıla yaklaşan açlık grevinde olduğu, bazı eğitimcilerin ise mesleklerinden uzaklaştırılmaları nedeniyle intihar ettiğini kaydeden Aydoğan şunları söyledi:

“KHK ile başlatılan güvencesizlik saldırısı üzerinden tüm öğretmenler olarak kendimizi güvende hissetmek istiyoruz. İş güvencesi hakkımız fiilen gasp ediliyor ve uzun bir süre geçmesine rağmen hâlâ suçumuzun ne olduğunu bilmiyoruz. Bu hukuksuz süreç devam ediyor ve komisyonun bu dosyaları ne zaman işleme konacağı belirsiz. Biz ise bu süreçte arkadaşlarımızı kaybetmeye devam ediyoruz. Tüm bu süreçlerde suçsuzluğumuzu tekrar ve tekrar ispatlayacağız. Ama bu kadar zulmü, kaybettiğimiz arkadaşlarımızın hesabını kim verecek?”


Üye OlÜye Girişi