Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde evsizler kapı dışarı edildi

 

İzmir'in Konak ilçesinde Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sabahlayan evsizler zorla dışarı atıldı. Büyük tepki çeken uygulama için İzmir İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlatırken Türk Tabipler Birliği de yaşananları sert bir dille kınadı.

21.01.2020
Yazı Boyutu:  
İzmir’de son günlerde yaşanan soğuk hava etkisiyle evsizler de bir süredir olduğu gibi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sığınarak sabahlamaya başladı. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin banklarına oturarak sıcak koridorlarda geceyi geçiren evsizler güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkartıldı.

Hastanedeki bir vatandaş tarafından cep telefonuyla çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması sonucu vatandaşlar tarafından Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimine büyük tepki yağdı.

Tepkilerin ardından da İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, görüntülerle ilgili inceleme başlattığını duyurdu.

“Dükkanın önünü kapatma anlayışı”

Türk Tabipleri Birliği de görüntülerin Twitter hesaplarından bir açıklama yaparak yaşananlara tepki gösterdi. Açıklamada, “Sağlık hizmetinin esası koruyucu hekimliktir. Yaşlı ve üşüyen bir insana uygulanan ‘Dükkanın önünü kapatma’ anlayışı tıbbi etikle bağdaşmayan tüccar ve bencil zihniyetin tezahürüdür” denildi. (A3)


Üye OlÜye Girişi