Elazığ'da depremde ölü sayısı 8'e' çıktı, 2'si ağır 225 yaralı var

 

Süleyman Soylu, saat 20.55'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde ilk tespitlere göre 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. AFAD, ölü sayısının 8'e çıktığını bildirdi

24.01.2020
Yazı Boyutu:  
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Elazığ Sivrice merkezli yerin 10 kilometre altında meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin sayısına ilişkin açıklamada,4 olarak bildirdiği ölü sayısını AFAD,  üçü Elazığ'da 3'ü de Malatya'da olmak üzere 6 olarak açıkladı. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da kentte 2'si ağır olmak üzere 225 kişinin yaralandığını bildirdi. Malatya Valiliği, kentte ölü sayısını 5 olarak açıkladı. Böylece yaşamını yitiren yurttaşların sayısı 8'e yükseldi."4 vatandaşımız hayatını kaybetti"

Soylu, ilk açıklmasında  "Dört kişi hayatını kaybetti. Elazığ Maden'de 4 - 5 katlı bina yıkıldı, içinde yaşayanlar vardı." ifadelerini kullanmıştı.
 
Malatya ve Elazığ'dan acı haber

AFAD, saat 23.00 sıralarında yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin sayısını Elazığ'da ve Malatya'da üçer olmak üzere 6 olarak açıkladı. 

Malatya Valisi saat 23.30 sıralarında yaptığı acçıklamada "5 vatandaşımızı kaybettik" dedi.

37 artçı sarsıntı oldu

AFAD, en büyüğü 5.4 büyüklüğünde 37 artçı sarsıntı olduğunu açıkladı.  Saat 20.55'te merkezi Elazığ  Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremin Elazığ ve çevresindeki illerin yanısıra Samsun'da da hissedildiği  belirtildi. 

40 kilometrik fay hattında kırılma oldu

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada, depremin merkezinden 70 kilometrelik çevrede bir hafta süreyle  artçı sarsıntıların süreceğine dikkat çekildi.

DEPREMDEN KARELER
Üye OlÜye Girişi