Elazığ'da okullarda eğitim yarın tekrar başlıyor

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından ara verilen eğitimin yarın başlayacağını duyurdu. 80 okul ise yıkılacak.

23.02.2020
Yazı Boyutu:  
Elazığ’a ziyarette bulunan Bakan Selçuk, Elazığ Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde telafi eğitimi alan öğrencilerle görüştü. Selçuk, "Öğrencilerimizin ilişkilendirildiği tüm okullarımızda tam gün eğitim uygulamasından ikili eğitim uygulamasına geçilmiştir" dedi.

Görüşmesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Selçuk, Elazığ’da yapılan çalışmaları görmek üzere şehre geldiklerini söyledi ve ekledi: “Elazığ'da ders zili yarın çalacak. Velilerimiz bilsinler ki; öğretmenlerimizin bilgisi dahilinde öğrencilerimizin ilişkilendirildiği tüm okullarda tam gün eğitim uygulamasından ikili eğitim-öğretime geçilmiştir.

“Yeni okul binalarımız hazır hale gelene kadar öğrencilerimiz hiçbir sıkıntı yaşamadan eğitim ve öğretim devam edecektir. Öğrencilerimiz kendilerine en yakın okul yerleştirilecektir. İl merkezimizde boşaltılar 17 okuldaki yaklaşık 9 bin öğrenci ile ilçelerimizdeki yaklaşık 2 bin, toplam 11 bin öğrencinin yarın sabah hangi okulda bulunacağı belirlendi gerekli sağlandı."

80 okulun yıkımına karar verlmişti

Elazığ'daki depremden sonra bölgede yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda hasar gören eğitim kurumlarının belirlenmişti. Hasar tespit çalışmaları sonucunda bölgede yaklaşık 80 okulda eğitim öğretim faaliyeti yapılamayacağı duyurulmuştu. Bu okulların yıkımına karar verilmişti. MEB, söz konusu okulların 32'sinin Elazığ'da, 27'sinin Malatya'da, 14'ünün Adıyaman'da, 7'sinn ise Diyarbakır'da olduğu ifade etmişti. 
Üye OlÜye Girişi