Elazığ'da ve Muğla'da 45 dakika arayla iki deprem

 

Elazığ’da bugün saat 09.40 sularında 5,3 büyüklüğünde, Muğla Dalaman'da ise saat 10.13'de 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

27.12.2020
Yazı Boyutu:  
Elazığ’da saat 09.40 sularında 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaklaşık 10 saniye süren deprem, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Bingöl gibi illerde hissedildi.

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığın saat 09.37’de il merkezinde 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldğini açıkladı. Sarsıntının derinliği 15.94 kilometre olarak bildirildi. Kent merkezinde şiddetli hissedilen deprem nedeniyle panik yaşandı. Bazı vatandaşlar kendilerini dışarı attı.

Şiddetli bir sarsıntı ile uyandıklarını belirten vatandaşlar, eve girmeye korktuklarını belirtti. Korku dolu anlar yaşadıklarını anlatan Ömer Cengiz, “Depremi hissettik ve hemen dışarı kaçtık. Büyük bir şiddetle sarsıldık ve binalarda büyük gürültüler oluştu. Bizlerde de büyük bir korku oluşturdu. Dolayısıyla kapıya kaçtık. Şuanda içeri girme niyetimiz yok. Allah beterinden saklasın. Diğer depreme göre biraz hafifti, yalnız bizi çok korkuttu” dedi.

45 DAKİKA ÖNCE DE MUĞLA SALLANDI

Öteyandan AFAD Muğla’nın Dalaman ilçesinde 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini bildirdi. Saat 10.03'te meydana gelen deprem bazı çevre ilçelerde ve köylerde de hissedildi.  (İHA)


Üye OlÜye Girişi