'Ellerini bedenimden çek'

 

Gülsuyu kadınları kahvaltıda buluştu, şiddeti tartıştı

16.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
 
İstanbul Kartal'da  bir ikahvaltıda biraraya gelen Gülsuyu semti kadınları, katliam boyutuna varan kadın cinayetlerine ve kadına yönelik her türlü şiddeti protesto ettiller.
 
HDP 1. Bölge Milletvekili Adayı Serpil Kemalbayın da katıldığı  kahvaltıda,  Kadınların hayatını dört duvar arasına hapseden ve yaşam alanlarını daraltan erkek egemen sistemin bir politikası olarak kadına yönelik şiddeti tartışıldı.
 
Serpil Kemalbay  kahvaltıda yaqptığı konuşmada,  kadın emeğinin görünmez kılınmasına değindiği konuşmasında buna karşı mücadele yürütmenin önemini belirtirken kadınların çalışma alanlarının dahi sınırlandırıldığını vurguladı. Toplumsal cinsiyet rolleri ile birlikte kadına ancak hizmet sektöründe çalışma perspektifi sunulduğunu aktaran Kemalbay, kadınların artık “kötü kadın” olması gerektiğini belirtti. “Sistem özgürleşmek için mücadele eden kadınları ‘kötü kadın’ olarak adlandırıyorsa eğer bizler de ‘kötü kadın’ olmak zorundayız. Özgürlüğümüz için mücadele etmeliyiz” diyen Kemalbay, HDP’nin eşbaşkanlık sistemi ile kadının politik özne olmasının önünü açtığını ifade etti.
 
 

Üye OlÜye Girişi