Emekli Hemşireyi öldüren TSM Korosundan erkek arkadaşı çıktı

 

Aydın’ın Didim ilçesinde 10 Ekim tarihinden bu yana kayıp olarak aranan emekli hemşirenin polis tarafından gözaltına alınan, bir yıl beraber yaşadığı Türk Sanat müziği Korusu'ndan arkadaşı tarafından öldürüldüğü ve bataklığa atıldığı belirlendi.

15.10.2020
Yazı Boyutu:  
Didim’de yaşayan iki çocuk annesi emekli hemşire Hatice Tusu, 10 Ekim gecesi saat 22.00 sıralarında evinden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi. Kayıp kadını aramak için kardeşi ve oğlu Müge Anlı'nın canlı yayınına katıldı. 50 yaşındaki Hatice Tusu'nun biri tarafından tutulduğundan endişe eden aile çok daha kötüsüyle karşılaştılar. Aile ekrana çıktıkları günün akşamında acı haberi aldılar.

Polisin 4 gündür aradığı Hatice Tusu'nun cesedi bataklıkta bulundu. 50 yaşındaki emekli hemşirenin gövdesinin bataklığa gömüldüğü sadece 4 parmağının dışarda kaldığı belirlendi. Polis cesedi yüzeyde görünen o parmaklar sayesinde buldu.. 10 Ekim tarihinde Efeler Mahallesi’ndeki evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan iki çocuk annesi Hatice Tusu’yu bulmak için polis ekipleri çalışma başlattı. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemede Tusu’nun en son erkek arkadaşı S.uat Aksoy ile buluştuğunu belirleyen polis, emekli hemşirenin erkek arkadaşını gözaltına aldı. Suat Aksoy'un emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf ettiği, Tusu ile bir süre tartıştıktan sonra kavga ettiklerini ve boğazını sıktığını, burnundan kan gelmesi sonucunda da öldüğünü anladığını ifade ettiği öğrenildi.

OĞLU SOSYAL MEDYADAN DİKKAT ÇEKEN MESAJLAR PAYLAŞMIŞTI

Cinayete kurban gittiği ortaya çıkan Hatice Tusu’nun oğlu Taylan Öner sosyal medya hesabından annesi ile ilgili dikkat çeken mesajlar paylaşarak şu ifadeleri kullanmıştı:

Güvenliğimizden endişe ettiğim için güvenlik önlemleri almaya koyulduk. İzmir'den elektronik kapı kilitleri ve güvenlik kamerası gibi önleyici önlemler sipariş ettik. Bu süreçte annemin burada olmamasının iyi olacağını düşünerek bugün, yani 12 ekim pazartesi günü için

Bodrum havalimanından Ankara'ya anneme uçak bileti aldık. Bir haftalığına sevdiği arkadaşlarının yanına gidecekti. Biz de bu arada evimizin etrafındaki güvenlik önlemlerini kuvvetlendirecektik.

Didim ve Aydın civarındaki yetkili tüm kurumlar devrede. Evimiz ve çevresindeki güvenlik kameralarını tek tek arıyoruz bir sonuca varmak umuduyla. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin.

ERKEK ARKADIŞDAN KAN DONDURAN İTİRAF

Katil zanlısı Suat Aksoy cinayeti itiraf etti. Öte yandan, Hatice Tusu'nun ölümü sonrasında yeni görüntüler de ortaya çıktı. Hatice Tusu, katili Suat Aksoy ile aynı koroda şarkılars öylediği ve birbiriyle  yakın arkadaş oldukları ortaya çıktı.

Fransızca bilen ve çevresinde kültürlü biri olarak tanınan Suat Aksoy'un 2 evlilik yaptığı ve boşandığı öğrenildi. Çocukları olan Suat Aksoy, 6 yıl önce Didim'e yerleştiği öğrenildi.

Hürriyet'in haberine göre, Didim Türk Sanat Müziğe korosuna giren Suat Aksoy burada kendisi ile aynı dönemde koroya başlayan Hatice Tusu ile tanıştı. İkilinin korodaki arkadaşlığı 3 yıl normal şekilde devam etti. 3 yılın sonunda ise gönül ilişkileri başladı ve . Hatice Tusu ile Suat Aksoy 1 yıl birlikte yaşadılar.

Hatice Tusu 1 yıllık beraberliğin ardından ilişkiyi bitirdi. Ancak Suat Aksoy bunu kabullenemedi ve son 2 yıldır kadını  sürekli taciz etti. ve elindeki görüntülerini  çocuklarına göndermekle tehdit etti.

Emekli hemşirenin evine 2 kez çatıdan giren Suat Aksoy son seferinde oğluna yakalandığı kaydedildi.

Annesinin taciz edildiğini ve tehdit edildiğini öğrenen Görkem Tusu, karakola gidip şikayette bulundu. İfadesi alınan Suat Aksoy, "beni kendileri eve davet ettiler' diyerek iddiaları reddetti. Görkem Tusu ise savcılığa giderek Suat Aksoy hakkında 'eve yaklaşmama kararı' çıkarttı.

SAVCILIKTAN KATİL İÇİN EVE YAKLAŞMAMA KARARI ÇIKARTILDI

Olay günü olan 10 Ekim'de Hatice Tusu gece saatlerinde evinden aracıyla çıktı ve bir daha kendisinden haber alınamadı.  4 gün boyunca aranan Hatice Tusu'nun kaçırılmış olabileceğinden endişe eden  aile polise şüpheli olarak Suat Aksoy'un ismini verdi.

İlk başta iddiaları reddeden Suat Aksoy, aracında kan izleri bulununca cinayeti itiraf etti.

Polis sorgusunda 'Hatice Tusu'yu çok sevdiğini, kendisinden ayrıldığı için öldürdüğünü' söyledi. Hatice Tusu'nun o gün evine geldiğini belirten Suat Aksoy, aralarında tartışma çıktığını ve onu boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

BATAKLIĞA GÖMÜLMÜŞ HALDE BULUNDU

Suat Aksoy, Hatice Tusu'nun cesedini aracıyla Hisar Mahallesi’ndeki arıtma tesisi yakınındaki bataklığa götürdüğünü ve oraya gömdüğünü söyledi. Bunun üzerine olay yerine giden ekipler, batağa gömülmüş olan Hatice Tusu'nun cesedini buldu. Hatice Tusu'nun cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Suat Aksoy, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine konuldu. 
(KAZETE)Üye OlÜye Girişi