Emekliye promosyon azabı

 

Bankalar, emekliye verecekleri promosyonu adeta burnundan getirdi. şimdi de vatandaşlık numasının son rakamına göre aylara yayıyor

27.02.2017
Yazı Boyutu:  
Ziraat Bankası emekli maaşının ödenmesi gibi promosyon ödemeleri için de takvim düzenledi. Ancak Bankanın promosyon takvimi günlere göre değil, aylara göre işleyecek.

4 Milyon 600 bin emeklinin maaşını aldığı Ziraat Bankası, promosyon ödemeleri için takvimini netleştirdi. T.C Kimlik numarası 0 ve 2 ile bitenler Mart ayından; 4 ve 6 ile bitenler Nisan; 8 ile bitenler ise Mayıs ayından itibaren promosyonlarını alabilecek. 

Ziraat Bankası gibi diğer kamu ve özel bankaların da aynı yöntemi uygulayacak olmasından endişe eden emekliler, "Epi topu 300-400 lira ödeyecekler, burnumuzdan getirdiler. Bize gavur azabı çektiriyorlar" derken,  Ziraat Bankası; emeklilerin sadece Şubelerden değil, internet sitesi ve çağrı merkezinden de maaş hesaplarını üç yıl başka bir bankaya aktarmayacaklarına dair taahhütname verebileceğini duyurdu.
 Bugüne kadar 400 bini aşkın müşteriye promosyon ödemesi yapıldığı vurgulanan açıklamada kimin ne zaman promosyon alacağı şöyle ifade edildi:

ŞUBEYE GİDECEKLER DİKKAT

Bankadan yapılan açıklamada, promosyon taahhütnamesini şubeden vermek isteyen emeklilerin, T.C  kimlik numarasının son rakamına göre bankaya gitmeleri istendi.

4.6 MİLYON EMEKLİYE 2 MİLYARLIK PROMOSYON

Ziraat Bankasından 4.6 milyon emeklinin maaş aldığını belirten banka yetkilileri, bunlara toplamda 1.8 ila 2 milyar liralık promosyon ödemesi yapılacağını belirttiler.  Yetkililer, bugüne kadar 400 bin emekliye ise 150 milyon liralık ödeme yapıldığını söylediler.

7.5 milyon maaşlarını üç kamu bankasından alıyor. Kalan 4.2 milyon emekli ise maaşlarını PTT Bank ve özel bankalar üzerinden alıyor. 

Üye OlÜye Girişi