Empati kurmak için öğrenciler engelli oldu

 

Sosyal sorumluluk projesi için öğrenciler gözlerini kapatıp bastonla yürüdü

11.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
Üniversite öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında engellilerin yaşadığı sıkıntılara farkındalık oluşturmak için gözlerini kapatıp, bastonla yürüdü.
 
 
Kars Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencileri, engelli sorunlarına karşı ne kadar duyarlı olduklarını tespit etmek, engellilerin sorunlarını bire bir yaşayarak hissetmelerini sağlamak için Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kop öncülüğünde harekete geçti.
 
“BUGÜN ENGELLİLERİ ANLAYALIM”
 
Öğrencilerden Önder Baran, Yücel Doğan, Erman Naz, İbrahim Dursunoğlu, Emrah Diker ve Ali Kaplan ‘Bugün engellileri anlayalım’, ‘Bir el de sen uzat’, ‘Engelsiz yaşam için el ele’, ‘Bir gün değil her gün ilgi görmek istiyoruz’, ‘Tohum toprağa, engelli topluma emanettir’ yazılı dövizleri fakülte girişine asıp stant kurdu.
Kendi yaptıkları çiğ köfteden satarak elde edilen geliri bağış kutusuna atan öğrenciler, standın yanına da iki akülü araba ve engelli bastonu bıraktı.
Fakülteye giren öğrencilere projeyi anlatan gençler, birkaç dakikalığına kendilerini engellilerin yerine koydu. Gözleri bağlanan öğrenciler, engelli bastonuyla yürümeye çalışırken bir hayli zorlandı. Koltuk değnekleriyle yürümeye çalışanlar ise birkaç basamak merdiveni bile çıkamadı. DHA
 
 

Üye OlÜye Girişi