'En büyük problem kutuplaşma'

 

KAGİDER, mayıs ayı kahvaltı toplantısında konuşan KONDA Araştırma Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdı“Türkiye’nin şu anki en büyük problemi kutuplaşma'' dedi.

22.05.2014
Yazı Boyutu:  
 
KAGİDER, mayıs ayı kahvaltı toplantısında konuşan KONDA Araştırma Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdı“Türkiye’nin şu anki en büyük problemi kutuplaşma'' dedi.
 
 
Türkiye’de kadın girişimciliğini artırmak ve kadınların istihdamına katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan KAGİDER, kahvaltı toplantılarının mayıs ayı etkinliğini 22 Mayıs günü KAGİDER’in Şişli’deki merkezinde gerçekleştirdi. KONDA Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü Bekir Ağırdır’ın konuk olarak katıldığı toplantı Soma’daki facia için saygı duruşuyla başladı. Konuşmalarda, siyasette kadın temsili, yerel seçim sonuçları ve cumhurbaşkanlığı seçiminde kadının rolü konuları masaya yatırıldı.
 
Toplantının moderatörlüğünü yapan KAGİDER Başkanı Gülden Türktan şunları söyledi: “Kadının ekonomide temsilinin yanı sıra siyasette temsilinin de önemine inanıyoruz. Yerel seçimler öncesi gördük ki ana akım partiler, kadın ve erkeğin siyasette eşit temsiline önem vermedi. Yerel seçimlerdeki kadın sayısında artış beklentimizin altında oldu.'' şeklinde konuşurken, Bekir Ağırdır ise şunları söyledi: “Kutuplaşma bugün çok ciddi bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Giderek birbirimizden ayrışıyoruz, herkes kendisinden farklı olanı dışlıyor. Kutuplaşmanın sonucu da gettolaşma, yani kendi içine dönmedir. Bireysel yaşamlarımızda benimsediğimiz tavırla sokakta takındığımız tavır ayrı. Seçimlerin sonuçlarını da bu kutuplaşma belirliyor. Bu topraklardaki kavgalar hep egemenlerin manipüle ettiği kavgalardır. Taraflardan biri bir özgürlüğüne kavuşamadığında, karşı görüştekinin kendisini engellediğine inanıyor. Kutuplaşma bir yıkım ve bu yıkımı yapıcı bir hale dönüştürmemiz gerekiyor. Sakinleşip bu ülkedeki insanların gerçekten neye ihtiyacı var diye düşünmeliyiz.”
 
 
 
 
 
 

 


Üye OlÜye Girişi