En iyi oyuncu seçiminde erkekleri geride bıraktı

 

Nurgül Yeşilçay sinema veri tabanı IMDb’nin 'starmetre' listesinde Türkiyeli sanatçılar arasında birinci seçildi.

05.04.2018
Yazı Boyutu:  
 Dünyanın en önemli sinema veri tabanı IMDb’nin “starmetre” listesine Nurgül Yeşilçay damga vurdu. Yeşilçay, listede Türk oyuncular arasında birinci oldu. İnternetin en büyük film veri tabanı Internet Movie Database (IMDb), her hafta sitede ismi en çok aranan ve forumlarda hakkında en çok konuşulan oyuncuların yer aldığı bir liste hazırlıyor. 'Starmetre' adlı o listede geçen haftaya damga vuran isim Nurgül Yeşilçay oldu.

'TALITUĞ'U GERİDE BIRAKTI'

'Muhteşem Yüzyıl: Kösem', 'Paramparça', 'Eğreti Gelin', 'Asmalı Konak', 'Vicdan' gibi yapımlarla yurtdışında da tanınan Yeşilçay, dünya sıralamasında 12 bin 771 sıra yükselerek Türk oyuncular arasında zirveye yerleşti. 

42 yaşındaki oyuncu Nurgül Yeşilçay, listenin fotoğrafını “Bana dünyadan bahset kardeşim” notuyla sosyal medyada paylaştı. 

Listede Türk oyuncular arasında ikinci sırada Kıvanç Tatlıtuğ, üçüncü sırada ise Haluk Bilginer yer aldı.

İRAN YAPIMI GÜZEL CİN'DE BAŞ ROL OYNAMIŞTI

Son olarak İranlı yönetmen Bayram Fazli’nin ‘Güzel Cin’ adlı filminde rol alan, başrolünde oynadığı dizilerle yurtdışında da geniş bir hayran kitlesi olan sanatçı Yeşilçay'a  yurtiçinden ve yurtdışından tebrik mesajları yağdı.

‘SAHNELERE GERİ DÖNECEĞİM’

Sıralamaya ait tabloyu takipçileriyle paylaşan Yeşilçay önce, “Bana dünyadan bahset kardeşim” şeklinde esprili bir paylaşım yaptı. Ünlü oyuncu daha sonra, tiyatro sahnesine dönüş sinyali verdi.

Yeşilçay’ın, “Gönlüme göre bir oyun bulur bulmaz özlediğim tiyatro sahnelerine döneceğim” notu çok sayıda beğeni aldı.

Üye OlÜye Girişi