Ensar Vakfı Başkanı, 'tanımam' dediği tecavüzcü ile yanyana

 

Ensar Vakfı Karaman yurtlarındaki tecavüz skandalı sonrası Yerel internet portallarındaki Ensar Vakfı Karaman Şubesiyle ilgili görseller siliniyor. İşte kurtarılabilenler

08.04.2016
Yazı Boyutu:  
Karaman’da “çocuklara nitelikli istismar” rezaletinde Ensar  Vakfı’nın rolü ve sorumluluğu ortaya çıktıkça geçmişe dair ne var yok silmeye başladılar. Yerel internet siteleri bütün arşivi sildi. Ensar Vakfı Karaman geçmişini siliyor. Ama bir yerde silmeyi unuttular. O silinmeyen haberde Karaman Ensar Vakfı Başkanı ve zanlı Muharrem B. aynı gün aynı yerde yanyana görünüyor.

Ensar Vakfı Başkanı Cenk Dilberoğlu,  tecavüz zanlısı Muharrem B. için rezalet ortaya çıktığında “Olayın faili olarak zikredilen kişinin vakfımızla üyelik dâhil hiçbir irtibatı bulunmamaktadır.Yalnızca 2013 yılında 5 aylık bir süre için gönüllü olarak vakfımız şube merkezinde etüt öğretmenliği görevinde bulunmuş ve o tarihten sonra Ensar Vakfı’nın hiçbir çalışmasında yer almamıştır. Ensar Vakfı`na, yöneticilerine, bağışçılarına ve Ensar camiasına yönelik ahlaksızca bir linç kampanyası başlatmışlardır. Bu iğrenç olayı kullanarak Vakfımızın adını karalamaya çalışan, itibar suikastı için tüm çirkefliklerini ortaya saçan kötü niyetli kişi ve gruplara yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz. Önümüze ne tür engeller çıkarsa çıksın değerlerine bağlı bir nesil yetişmesi için hız kesmeksizin daha çok çalışacağız” demişti.

VE CENK DİLBEROĞLU

ENSAR Vakfı Başkanı Cenk Dilberoğlu 19 Mart 2016’da Hürriyet Gazetesi’nde Ahmet Hakan’a konuştu. Bu röportajda diyordu ki; “Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, mağdur çocuk sayısını 10 olarak açıkladı. Suçlanan şahıs, 2013 yılında 5 ay süreyle vakfımızda gönüllü etüt öğretmenliği görevinde bulunmuş, bu süreden sonra da vakfımızla hiçbir irtibatı olmamıştır. Savcılığın açıklamasında bu şahsın, ilk suç fiilinin 2014 yılında ve farklı yerlerde işlendiği kanaati oluştuğu beyan edilmiştir. Kanaatimizce vakfımızın bu olayla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.”Tarih. 25 Kasım 2012; Yer Karaman. Ensar Vakfı şubesi açılışı. Açılışa Ensar Vakfı Başkanı Cenk Dilberoğlu’da katılıyor. Konuşma yapıyor..Aynı gün yani 25 Kasım 2012. Aynı yerde tecavüz zanlısı Muharrem B’de var. Hem de çocuklarla poz veriyor.


Geçmiş silindiği için başka fotoğraflara ulaşmak mümkün değil. Ama silmeyi unuttukları bir kare var ki orada Ensar Vakfı Başkanı Cenk Dilberoğlu hayatında sanki adını bile yeni duymuş gibi davrandığı zanlı Muharrem B ile yanyana görülüyor.Ensar Vakfı ile 2013’te 5 ay çalıştı yalanını zaten ortaya çıkarmıştık. 2012 yılındaki bu fotoğraflar Ensar Vakfı Başkanı Cenk Dilberoğlu’nun zanlı Muharrem B.yi tanıdığını da ortaya çıkarıyor. Ensar Evi’nde Muharrem B.’nin eline terkedilen çocuklar açılış günü vakıf binasında yemekte de varlar.
(Gazeteport)

Üye OlÜye Girişi