Ensest davasında yeni gelişme!

 

Murat Başoğlu ile yeğenini beraat de kurtaramadı!Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu'nun dava dosyası, beraat kararına savcının itiraz etmesinin ardından nihai karar için 'Cinsel suçlar' kapsamındaki davalara bakan ceza dairesine gönderildi.

20.04.2018
Yazı Boyutu:  
Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı'nın geçen yaz basına yansıyan görüntülerinden sonra Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış ve 'hayasızca hareketler' iddiasıyla dava açılmıştı. Bodrum 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılama neticesinde sanıklar 9 Mart'ta beraat etmişti.

Ancak Bodrum Cumhuriyet Savcısı Fatma Atasoy, 'usule ve yasaya aykırı' olarak değerlendirdiği beraat kararına itiraz ederek kararın bozulması ve sanıkların cezalandırılması istemiyle temyize başvurmuştu.

YENİ SÜREÇ BAŞLADI!

Bu başvuruyla birlikte yeni bir hukuki süreç başladı.

Savcının başvurusunun ardından dosya istinaf mercii olarak İzmir Bölge Adliye Mahkemeleri'ne gönderildi.

Sanıklar hakkındaki temyiz başvurusu, daireler arası iş bölümüne göre 'Cinsel Suçlar' kapsamındaki dosyaların görüşüldüğü 15. Ceza Dairesi tarafından değerlendirmeye alınacak.

15. Ceza Dairesi ya mahkemenin beraat kararını uygun görerek onayacak ya savcının bozma talebini kabul ederek sanıklara ceza verilmesini isteyecek. Daire, usul ve esas bakımından kendi uygun veya eksik gördüğü noktalar olursa, yeniden yargılanma yapılmasını da isteyebilir. (Posta)

Üye OlÜye Girişi