Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ne 3. Havalimanı'nı yazdı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı, Cumhuriyet'in ilanının 95. yılında Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

29.10.2018
Yazı Boyutu:  
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraberindeki devlet erkanı, Cumhuriyet'in ilanının 95. yılında Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı. Erdoğan ve devlet erkanı, Atatürk'ün mozalesine çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulundu. Erdoğan, daha sonra Anıtkabir Özel Defterini imzalayarak şu ifadeleri kullandı:

CUMHURBAŞKANI ERDOGAN'IN MESAJI

Aziz Atatürk... 
Cumhuriyetimizin ilanının 95'inci yıldönümünde, Türk milletini temsilen büyük bir gurur ve heyecanla manevi huzurundayız. 

Bu vesileyle siz ve silah arkadaşlarınız başta olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla yad ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. 

Bugün Cumhuriyetimizin 95'inci yıldönümünü dünyanın en prestijli projelerinden olan İstanbul'daki yeni havalimanımızın açılışını yaparak kutluyoruz.

Ekonomimizi hedef alan saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde gerçekleştirdiğimiz bu tarihi açılış, Türkiye'nin gücünün, kararlılığının, 95 yılda elde ettiği başarıların da bir sembolüdür. Ruhunuz şad olsun. (Cumhuriyet)

Üye OlÜye Girişi