Erdoğan, CHP'li belediyede 'eşcinsel kotası'na tepki gösterdi

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefete yönelik eleştirilerde bulunurken, eşcinsel kotası üzerinden yüklendi

...
09.11.2017
Yazı Boyutu:  

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’yi eleştirerek “Milletimizin değerleriyle bağları öylesine kopmuş durumdaki şu anda aramızdaki temsilcilerinin de bulunduğu bir büyük şehrimizde CHP’li ilçe belediyesi (Bursa Nilifer ilçe Belediyesi'ni kastediyor) mahalle komiteleri için yapılacak seçimde 5’te 1 oranında eşcinsel kotası koyabiliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 41. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Mahalle kavramının yeniden yapılması gerektiğini ifade eden Erdoğan, mahallelerin teşkili için bir alt ve üst nüfus sınırı getirilebileceğini belirterek, “Maliyetleri arttırıyoruz. 50 nüfuslu muhtarlık, maliyeti arttırır, 100 arttırır. Bizim, nüfus itibariyle sınırı yükseltip buralarda muhtarın da hizmet verirken hem gücünü arttırmak hem de hizmette kaliteyi arttırmasına imkan hazırlamamız lazım” dedi.

“O GECE KİMİN KİMİ ARADIĞINI BİLİYORUZ, ŞİMDİLİK TELEVİZYONDA PAYLAŞMIYORUZ”

ANKA’nın haberine göre ‘Ak Saray’da ‘gelenekselleşen’ Muhtarlar Buluşması’ndaki konuşmasında Erdoğan; ana muhalefet partisi sıfatını taşıyan CHP’nin ‘milletin değerleri’nden ayrıldığını söyledi.

CHP’li bir ilçe belediyesinin mahalle komiteleri seçimi için beşte bir oranında eşcinsel kotası koyduğunu aktaran cumhurbaşkanı şunları kaydetti:

“Allah şaşırtmasın. Bir partide ölçü kalmayınca işte böyle nereye savrulacağı belli olmuyor. Bunlar böyle devam etsin. Ahlaki değerlere varıncaya kadar biz biz olacağız. Ahlak o kadar önemli. Onları her zaman olduğu gibi milletimize havale ediyoruz. Seçim sandığında milletimiz kendilerine hak ettikleri dersi verecektir.”

“BİR PARTİDE ÖLÇÜ KALMAYINCA NEREYE SAVRULACAĞI BELLİ OLMUYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefete yönelik eleştirilerde bulunurken, eşcinsel kotası üzerinden yüklendi. Erdoğan, “Milletimizin değerleriyle bağları öylesine kopmuş durumdaki şu anda aramızdaki temsilcilerinin de bulunduğu bir büyük şehrimizde CHP’li ilçe belediyesi, mahalle komiteleri için yapılacak seçimde 5’te 1 oranında eşcinsel kotası koyabiliyor. Şu hale bak bir partide ölçü kalmayınca, işte böyle nereye savrulacağı belli olmuyor” dedi. (Fotoğraf: Diken)


Üye OlÜye Girişi