Erdoğan- Fetö görüşmesine kaynak gösterilen TRT'ci inkarı seçti

 

Muharrem İnce'nin 'Erdoğan-Gülen görüşmesi' iddiasına kaynak gösterdiği Nasuhi Güngör kendi kendini yalanladı. Muharrem İnce Nusuhi Güngör'ü 'rüzgar gülü kifayetsiz' olarak niteledi.

30.05.2018
Yazı Boyutu:  
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.Muharrem İnce'nin 'Erdoğan-Gülen görüşmesi' iddiasına kaynak gösterdiği Nasuhi Güngör kendi kendini yalanladıEski TRT Haber Genel Müdürü Nasuhi Güngör, pek çok baskı yapmış kitabı için "Hiçbir bilgiye ve belgeye dayalı değildi" dedi. Kitapta geçen 'Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi' iddialarına dair 'yıllarca önce mesnetsiz bir iddia yazdığı, altında imzası bile bulunsa savunulacak bir yanı olmadığı' açıklamasını yaptı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Fethullah Gülen'le görüştüğümü ispatlamazsan namertsin'' restine, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, eski TRT Haber Genel Müdürü Nasuhi Güngör'ün Erdoğan ve AK Parti hakkında yazdığı 'Yenilikçi hareket' kitabıyla yanıt verdi.

İnce'nin bugün Kırşehir'deki mitinginde kitabına yaptığı atıflar üzerine, Güngör, kendi Twitter hesabından açıklama yaptı. Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlıktan alınması olayında adı geçenlerden biri olan eski TRT Haber Genel Müdürü, 17 yıl önce yayımlanan ve onlarca kez basılan kitabının, bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı olmadığını, içerdiği iddiaların doğru olmadığını savundu.

ERDOĞAN SAKIN KUMANDAYI DUVARA ATMA'

Öncesinde ise İnce Kırşehir mitinginde şunları söyledi:

'''Fethullah Gülen'le görüşen namerttir, ispat etmezsen namertsin' dedi. Ben de ona beraber giden kişinin bunu bana sağladığını söyledim. O kişiye zarar vermesin diye 24 Haziran'dan sonra açıklayacağımı söyledim. Elimde bir kitap var. Nasuhi Güngör'ün. 17-25 Aralık'tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanlığı yaptı. Bu arkadaş bir kitap yazmış. Kitabın 89. sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama sakın kumandayı duvara atma.''

İnce Kırşehir'de Erdoğan'ın eski videolarını izletti: 'Hep aldatılmış'

Üzülerek ifade edeyim ki, bizzat kendi yazdığım bu iddiaların kamuoyuna bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı yok. Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki sözkonusu iddiaları doğru kılmaz.

Nerede ve hangi konumda olursam olayım, benim yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ’yle mücadeleye ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam.

''Erdoğan 2000 yılı mayıs ayında uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülen ile bir araya geldi.' Yani 2000 yılının mayıs ayında Erdoğan'ın Gülen'le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış.''

'ARKADAŞINA DAVA AÇ'

''Bana 100 bin liralık dava açmış. Darphaneyi sana bağlayalım da sıcak sıcak ye bari. Muharrem İnce'ye 100 bin liralık dava açtın da, arkadaşına dava açtın mı ya da tekzip ettin mi sen. Erdoğan kitap okumuyor. Heralde arkadaşları o kısmı çıkarıp özet vermişler.''

SOSYAL MEDYADA ESPRİ KONUSU

Ardından Nasuhi Güngör'ün kendi kendini yalanlaması, Twitter'da espri konusu oldu.

Nasuhi Güngör'den yeni açıklama: "Aslında adım Nasuhi değil"


arkaaşlar benim kitaplarım da herhangi bi somut bilgiye belgeye filan dayanmıyo, hepsi tamamen dönemsel dedikodu, hepsi mesnetsiz, hep bi adamsendecilik. sonradan şey olmasın bak.


Gazetecilik tarihine “the Nasuhi paradox” olarak geçecek soru: Kendine yalancı diyen bir yalancı aslında doğruyu söylüyor mudur? https://twitter.com/nasuhigungor/status/1001815131133743104 


İnce'den 'dedikoduları yazdım' diyen Güngör'e yanıt

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, eski TRT Haber dairesi Başkanı Nasuhi Güngör’ün, açıklamalarına yanıt verdi.

Muharrem İnce, bugün Kırıkkale’de Erdoğan’ın AKP’nin kuruluşu öncesi ABD’ye giderek Fetullah Gülen ile görüştüğü ve icazet aldığı iddiasını yineledi. İnce, daha Nasuhi Güngör’ün 2001’de yayınlanan “Yenilikçi Hareket” adlı kitabının 89. Sayfasından şu bölümü okudu:

“Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında ABD’ye yaptığı gezide uzun süre orada yaşayan Fethullah Gülen ile de bir araya geldi. Erdoğan Gülen görüşmesi muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.”
 
İNCE, NASUHİ GÜNGÖR'ÜN SIVASINI DÖKTÜ

İnce’nin kitabından bölüm okuduğu Nasuhi Güngör ise, Twitter hesabından bir dizi mesaj paylaştı. Erdoğan’ın Pensilvanya’ya giderek Gülen’le görüştüğünü dedikodulara dayanarak yazdığını söyleyen Güngör, “Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki sözkonusu iddiaları doğru kılmaz” ifadesini kullandı.

Güngör’ün bu sözlerine Muharrem İnce, Twitter hesabından bir açıklamayla yanıt verdi: İnce şu mesajları paylaştı:

“Baskı ve korku düzeni bir gazeteciye 17 yıl önce yazdığı kitap için bugün yalan dedirtiyor. Bu düzen değişecek, Medya özgürleşecek, Türkiye özgürleşecek.

17 yıl önce kendi yazdığına bugün "yalan" diyen kişi 3 yıl süreyle TRT Haber Dairesi Başkanlığı yaptı. Şimdi anladınız mı TRT’yi niye eleştirdiğimi? TRT halktan topladığı paraları bu rüzgar güllerine, yazdığı kitabın arkasında duramayan kifayetsizlere yediriyor.


Baskı ve korku düzeni bir gazeteciye 17 yıl önce yazdığı kitap için bugün yalan dedirtiyor. Bu düzen değişecek, Medya özgürleşecek, Türkiye özgürleşecek.


Üye OlÜye Girişi