Erdoğan, İhsanoğlu'nu halka havale etti

 

Başbakan Erdoğan, Köşk adaylığıyla ilgili açıklama yaptı

17.06.2014
Yazı Boyutu:  

 

Başbakan Erdoğan, Köşk adaylığıyla ilgili açıklama yaptı

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayının haziran ayının sonuna doğru açıklanacağını belirterek, "Önce muhalefetin de adaylarını açıkladığını görelim. Kimmiş adayları görelim. İstişareler devam ediyor" dedi.

Erdoğan, CHP ve MHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı göstermesi ile ilgili olarak da "Değerlendirme yapmayacağım. Milletimiz değerlendirme yapacaktır" diye konuştu.

Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ortadoğu için “bataklık” dediğini hatırlatarak, "Ortadoğu’ya bataklık demek ırkçılıktır" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MUSUL BAŞKONSOLOSLUĞUNUN REHİN TUTULMASI

"Elçilikler, bütün personeliyle birlikte bulundukları ülkelerin teminatı altındadır. Her ülke kendi topraklarında faaliyet gösteren diplomatların can ve mal güvenliğini sağlamakla mükelleftir" diyen Erdoğan, "Irak'ta merkezi hükümet bunu başaramamıştır. Musul'da rehine olarak tutulan vatandaşlarımız sağ salim Türkiye'ye dönecektir. Bunu temin etmek için ne gerekiyorsa yapılıyor, son derece hassas ve yoğun bir şekilde çalışmaları sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz CHP'nin, özellikle de CHP Genel Müdürü'nün Ortadoğu politikasında hangi kriterleri esas aldığını çok iyi biliyoruz. Bu yaklaşım son derece tehlikeli bir yaklaşımdır. CHP, bir yandan genel müdürünün açıklamalarıyla bir yandan da yandaş medyasının haber ve yorumlarıyla bizim oradaki vatandaşlarımızın hayatlarını ciddi şekilde tehlikeye atıyor. Böyle sorumsuzluk olmaz.

CHP, dış politikada mezhep taassubunun, iç politikada terör örgütlerinin, siyaset üretmede de Pensilvanya'nın esiri haline gelmiştir. MHP'ye yavru muhalefet demiştik, bunu bile hak etmiyor. MHP doğrudan doğruya CHP ve Pensilvanya'nın vagonu haline gelmiştir."

GAZETECİLERDEN EKMELEDDİN İHSANOĞLU SORUSU

Erdoğan grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, CHP ve MHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı göstermesi ile ilgili olarak "Değerlendirme yapmayacağım. Milletimiz değerlendirme yapacaktır" dedi.

 

Erdoğan, "Adaylığınızı ne zaman açıklayacaksınız?" sorusuna  da "Ay sonunu bulur" diye cevap verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Üye OlÜye Girişi