‘Erdoğan: OHAL'i ülkemizin huzuru için uzatıyoruz

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, genel başkanlık koltuğu için tek aday olarak girdiği ve ittifakla seçildiği AKP kongresinde “Türkiye’de artık hiçbir şeyin 15 Temmuz öncesi gibi olmayacağı bilinmelidir" dedi.

21.05.2017
Yazı Boyutu:  
Dün yapılan AKP'nin 3. olağan kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç yıl önce partisinden ayrılmasını ‘hukuki bir ayrılık’ olarak niteleyerek, “Gönüllerimiz hiçbir zaman ayrı düşmedi. Sevinçlerimizi de hüzünlerimizi de hep tek yürek olarak yaşadık. Tam 998 gün sonra yine aynı salonda, ‘Nerede kalmıştık’ diyerek yeniden bir aradayız” dedi.

AKP’nin ‘reformun adresi’ olduğunu söyleyen Erdoğan şöyle devam etti: “Kim dönerse dönsün, biz dönmeyiz bu yoldan. İster Meclis’e sokmasınlar, partimizi kapatmaya çalışsınlar ister darbe yapsınlar bu yolumuzdan dönmeyeceğiz.” ‘Terör örgütünü ve destekçilerini çok daha zor günler bekliyor’

FETÖ’nün içindeki kimsede ‘samimi bir pişmanlık’ olmadığını söyleyen cumhurbaşkanı, terörle mücadeleye de değindi.

Erdoğan şöyle devam etti: “Kürt kardeşlerim kendileri için fedakarlık yapanın örgüt değil, devlet olduğunu açıkça görmüştür. İradelerini götürüp örgüte teslim edilenlerin esamesi okunmuyor. Ağır darbeler alan terör örgütünü, destekçilerini her bakımdan çok daha zor günler bekliyor, bu da böyle biline. Türkiye’de artık hiçbir şeyin 15 Temmuz öncesi gibi olmayacağı bilinmelidir.”‘AK Parti olarak işimiz daha zor’

Bir kez daha OHAL’in huzur ve refaha kavuşana kadar kalkmayacağını vurgulayan Erdoğan, “Biz OHAL’i ülkemizin huzuru için uzattık, uzatıyoruz” dedi.

AKP teşkilatlarının yıl sonuna kadar ciddi bir yenilenme içine gireceğini kaydeden cumhurbaşkanı, “AK Parti olarak işimiz daha zor. Artık çıta yüzde 50 artı 1’dir. Basit hataların nelere mal olabildiğini en son 16 Nisan’da bizzat gördük.”Ramazan ayını çok iyi değerlendirmeliyiz. Kalkınma alanında daha büyük hamleler başlatacağız. Vatandaşlarımızın özgürlük alanını mümkün olan en üst seviyeye çıkarmakta kararlıyız” dedi.

(Foto: Reuters)

Üye OlÜye Girişi