Erdoğan, sandık başında bir AKP'linin, 2 SP'liyi öldürmesini değerlendirdi

 

AKP Lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan, SP Genel Başkanı Karamollaoğlu'na telefonla taziye dileklerini iletti ve "Malatya'daki olay üzdü, partiler arası bir yargılamaya dönüşmemeli" dedi

31.03.2019
Yazı Boyutu:  
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul-Üsküdar'da oyunu kullanmasının ardından yaptığı açıklamada, "Malatya'daki olayın partiler arası bir sorgulamaya ve yargılamaya götürülmesini doğru bulmadığını" söyledi.


Erdoğan "Öncelikle sabah iyi başlayan ama daha sonra Malatya'daki olay gerçekten bizleri üzdü. Böyle bir durumun olmaması gerekirdi. Ne yazık ki iki vatandaşımızın ölümü Cumhurbaşkanı olarak beni ciddi manada üzmüştür. Aynı şekilde arkadaşlarımı Tabi bu konuda şu anda Adalet Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız yargı süreci olarak da gerekli bütün araştırmaları, soruşturmaları yapıyorlar. Ben bu iki arkadaşımıza rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum."dedi.'Partiler arası sorgulamayı doğru bulmuyorum'

Ancak Erdoğan, "bu durumun partiler arası bir sorgulamaya, partiler arası bir yargılamaya götürülmesini doğru bulmadığını"söyledi.

Erdoğan "Bu tür durumlarda özellikle dudaklarımızın arasından çıkacak sözler çok büyük önem taşıyor. Temennim odur ki, seçimler bittiği ana kadar herhangi bir durumun olmamasıdır. Şu ana kadar da iyi gidiyor." diye konuştu.

Erdoğan ayrıca, seçim sonuçlarını bir süre İstanbul'da takip edeceğini, daha sonra bir basın toplantısı düzenleyip, Ankara'ya geçeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, Malatya'daki olay nedeniyle Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu telefonla arayarak taziyelerini iletti.

AKP Sözcüsü Çelik'den açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Malatya'da sandık başında 2 kişinin öldüğü kavga için, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun açıklamasını kast ederek, "O açıklamada da partiler arası mesele gibi duruyor. Bundan uzak durmak gerekir. Partiler arasındaki bir husumet gibi sorumsuzluktan kaçınmak gerekir. Bu polemiğe girmeyeceğiz. Saadet Partisi camiasına ve ailelerine baş sağlığı diliyoruz.'' dedi.

Çelik, "'Olay olduğu andan itibaren İçişleri Bakanımız yakın biçimde olayla ilgileniyor. Aynı şekilde Adalet Bakanımız. Cumhurbaşkanımız bundan büyük bir üzüntü duydu. Hepimizin için büyük üzüntü kaynağı." diye konuştu. (DHA)Üye OlÜye Girişi