Erdoğan tribün teröründen kadınları da sorumlu tuttu

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gece Fenerbahçe- Beşiktaş Türkiye Kupası maçında Şenol Güneş'in yaralandığı tribün teröründe kadın taraftarların da suçlu olduğunu iddia etti.

20.04.2018
Yazı Boyutu:  
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçındayaşanan olaylarla ilgili, "Bu futbol teröründen öte bir şey. Burada bir kumpas var. Tribünlerdeki bu terörü birileri organize etti" ifadesini kullandı. Erdoğan, erken seçimle ilgili manifestolarını İstanbul Kongresi'nde açıklayacaklarını duyurdu.

İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşamki Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde yaşanan olaylara da  değinerek "Bu futbol teröründen de öte bir şey. Burada ayrıca biraz açık konuşmam lazım, kumpas da var. Şenol hocaya yapılanı affetmek mümkün değil. Şenol Hocayı da aradım. Aynı şekilde Fikret başkanı, Aziz başkanı da aradım" ifadesini kullandı.

"Tribünlerdeki bu terörü birileri organize etti. Bu kendiliğinden olan bir şey değil" diyen Erdoğan şöyle devam etti:

"Biz kadınların ne diye tribünlere gelmelerini teşvik ettik? Gelinen noktada görüyoruz ki kadınlar, erkekleri daha dikkatli davranmaya teşvik eder diye düşünürken tam tersine döndü."

KAMPANYA BAŞLADI

Erdoğan 24 Haziran'da yapılacak erken seçimlere ilişkin şunları söyledi:

"Kampanya başladı. Fakat biz tabii şimdi manifestomuzu açıklayacağız. Şu anda bununla ilgili olarak ekibim çalışıyor ve ekibimle beraber de değerlendirmelerimizi yapacağız. Bizim inşallah normalde seçim beyannamesi diye ifade edilen ama biz onu bir manifesto olarak kabul ediyoruz, büyük ihtimalle İstanbul Kongresi'ne (6 Mayıs) yetiştirmeye çalışacağız."

Erdoğan, "Yüksek Seçim Kurulu'nun takvimi açıklamasıyla birlikte de biz şu anda hazırladığımız takvimi şöyle bir masaya yatıracağız. Ondan sonra kendi yol haritamızı inşallah uygulamaya koyacağız. Temayül yoklamasını yinee yapmayı düşünüyoruz. Temayül yoklamalarını da yapıp bu arada milletvekillerinin de tespitiyle ilgili çalışmayı da yürütmüş olacağız" diye konuştu.


Üye OlÜye Girişi