Erdoğan'dan 'Feminist Gece Yürüyüşü' yorumu: Terbiyesizlik ettiler

 

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart'ta İstiklal Caddesi'nde düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü sırasında "ezana ıslıklarla, sloganlarla terbiyesizlik edildiğini" öne sürdü.

10.03.2019
Yazı Boyutu:  
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, "Taksim'de CHP ve HDP'nin öncülüğünde güya Kadınlar Günü için bir araya gelen bir grup, ezana ıslıklarla, sloganlarla terbiyesizlik ettiler. Biz 'belediye işi gönül işi' diyerek milletimize herkesi kucaklayan bir belediye yönetimi taahhüt ediyoruz. Onlar ise bayrağımıza ve ezanımıza saygısızlık yaparak doğrudan istiklalimize ve istikbalimize saldırıyor" dedi.

Erdoğan, ezan ve bayrak meselesinin siyaset değil, onur meselesi olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğer biz 3-5 oy için onlara göz yumarsak ecdadımızın da evlatlarımızın da yüzüne bakamayız. Onun için bu ezan ve bayrak düşmanları ile sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

Erdoğan, miting sırasında kurulan dev ekranda polisin  Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde göz yaşartıcı gaz ve plastik mermiyle müdahale ettiği "Feminist Gece Yürüyüşü"nden görüntüler de gösterdi.


Fotoğraf: BBCPOLİS PLASTİK MERMİ VE BİBER GAZIYLA MÜDAHALE EDEREK YÜRÜYÜŞÜ ENGELLEDİ

İstanbul'da 8 Mart akşamı Kadınlar birlikte Güçlü Platformu'nun çağrısıyla Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'nde 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü, bu yıl 17'inci kez düzenlendi. Ancak geçmiş yıllardan farklı olarak, bu kez polis toplanan gruba biber gazı ve plastik mermi kullanarak sert şekilde müdahale etti ve yürüyüşün tamamlanmasını engelledi. (BBCTürkçe)
Üye OlÜye Girişi