Erdoğan'dan medyaya: Kadına şiddet haberlerini durdurun

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, medyaya seslenerek, kadına yönelik şiddet ve cinsel saldırıları görünür hale getiren haberlerin durdurulmasını istedi.

06.03.2018
Yazı Boyutu:  
AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadına yönelik şiddet ve cinsel saldırıları görünür hale getirerek bir bilinç sağlamaya destek olan, haberlerin çoğalmasıyla ilgili medyaya seslenerek haberlerin durdurulmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cinsel saldırı haberlerinin kesintiye uğramaması durumu için tehditkar bir ifadede bulunarak, "Lütfen bu yayınlarınızı kesintiye uğratın. Yoksa bu milleti çileden çıkaracaksınız" dedi:

'BURADAN MEDYAYA SESLENİYORUM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmanın gündemine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yer alan kadına şiddet konusunda şunları söyledi

"Bizim için her şeyden önce kadın bir insandır. Kadının, karşı karşıya kaldığı her türlü zulüm insanlığa karşı yapılmıştır. Bizim inancımızda insana dair mükafatlar sayıldığında daima kadın ve erkekler birlikte zikredilir. Daha sonra ortaya çıkan yanlış uygulamaları asla hakikat olarak kabul etmiyoruz.

İnşallah kadınlarla ilgili tüm ayrımcı uygulamaları ortadan kaldıracağız. Cennet annelerimizin ayaklarının altındadır. Annelerinizin ayaklarının altını öpün. Annelere ihanet edenler son zamanlarda biraz artmaya başladı. Televizyonların yayınları da bu işi zıvanadan çıkardı. Buradan medyaya sesleniyorum. Lütfen bu yayınlarınızı kesintiye uğratın. Yoksa bu milleti çileden çıkaracaksınız." (artı gerçek)

Üye OlÜye Girişi