Erdoğan'dan Yeni Zelanda'daki cami saldırısıyla ilgili açıklama

 

Enaz 40 kişinin yaşamını yitirdiği Yeni Zelanda'daki cami saldırısını lanetleyen Erdoğan, olayı düryada yükselmekte olan İslam karşıtlığının örneği olarak niteledi

15.03.2019
Yazı Boyutu:  
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'da cuma namazı sırasında düzenlenen silahlı saldırıya dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Terör saldırısını kınıyor, faillerini lanetliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'da camiye düzenlenen ve 40 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya dair kişisel Twitter hesabında bir mesaj yayınladı.

Erdoğan, "Maalesef dünyada yükselmekte olan ırkçılık ve İslam karşıtlığının yeni bir örneği olarak yaşanan bu acı hadiseden dolayı İslam dünyasına ve Yeni Zelanda halkına ülkem ve şahsım adına başsağlığı diliyorum" dedi.

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlıı resmi twitter hesabından yapılan paylaşımlar şöyle:

  1. On behalf of my country, I offer my condolences to the Islamic world and the people of New Zealand, who have been targeted by this deplorable act - the latest example of rising racism and Islamophobia.

  2. Maalesef dünyada yükselmekte olan ırkçılık ve İslam karşıtlığının yeni bir örneği olarak yaşanan bu acı hadiseden dolayı İslam dünyasına ve Yeni Zelanda halkına ülkem ve şahsım adına başsağlığı diliyorum.

  3. I strongly condemn the terror attack against the Al Noor Mosque in and Muslim worshippers. May Allah have mercy on the victims and grant a speedy recovery to the wounded.

  4. Yeni Zelanda'da Nur Camii'ne ve orada ibadet etmekte olan Müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyorum. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

  5. Berk Can kardeşim, "Aşkınan çalışan yorulmaz." Milletimizle kucaklaşmak bize yorgunluk değil, ancak mutluluk getirir. Bir gün inşallah bir miting temposu içerisinde görüşürüz. ????


Üye OlÜye Girişi