Erdoğan'ın 'Cinsiyet adaleti' şifresi çözüldü

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan kadın haklarına karşı Papa II. John Paul'ün yolunda

3.01.2015
Yazı Boyutu:  
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplumsal cinsiyet eşitilği politikalarının yerine referans gösterdiği toplumsal cinsiyet adaleti kavramını Vatikan'dan kopya ettiği ortaya çıktı
 
 
Kadına karşı şiddet, aile içi cinsel taciz, Ortadoğu’da kadın, İslam ve kadın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kadın gibi konularda çok sayıda çalışması bulunan ve uluslararası alanda toplumsal cinsiyet eşitliğini geliştirmek ve Müslüman ülkelerde kadın ve kızların insan haklarını sağlamak için yıllardır çalışan Türkiye’nin önde gelen kadın hakları savunucularından Kadının İnsan Hakları ­- Yeni ÇözümlerDerneği Kurucu başkanı, KAZETE Yazarı Pınar İlkkaracan; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez 24 Kasım'da KADEM'in genel kurulunda yeni bir şeymiş gibi ortaya attığı, daha sonra AKP'nin hizmetinde çalışan kadın örgütlerinin dillerinden düşürmediği “toplumsal cinsiyet adaleti" kavramının sahibinin Papa II. John Paul olduğunu  belirtti.
 
Pınar İlkkaracan Kazete'de yayınlanan "Vatikan'dan kopya: 'Toplumsal cinsiyet adaleti'i başlıklı yazısında , "KADEM ve hükümetin çakma sivil toplum örgütleri; anlaşılan ne yapsak etsek de AKP'nin, hükümetin ve cumhurbaşkanının toplumsal cinsiyet eşitliğine karşı tutumuna ve politikalarına kılıf uydursak diye çok uğraşmış gibi duruyorlar. Ama ne yazık, yapmaya çalıştıkları yirmi yıl öncesinin Vatikan'ından ve Papa II. John Paul'den kopya çekmenin ötesine geçemiyor" ifadelerine yer verdi.
Pınar İlkkaracan'ın Erdoğan'ın şifresini çözen makalesini okumak için linki tıklayınız
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi