Erdoğan'ın ikinci 100 Günlük Eylem Planı'nda da kadın yok

 

İkinci 100 Günlük İcraat Programını açıklayan Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan, ikinci 100 günde 24 milyar liralık 424 eylem gerçekleştireceklerini söyledi. Bu eylemler içersinde kadınla ilgili tek bir cümle bile yer almadı.

13.12.2018
Yazı Boyutu:  
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda, Cumhurbaşkanlığı ile 16 Bakanlığın önümüzdeki 100 gün içinde gerçekleştireceği icraatları tanıttı. Erdoğan'ın ikinci 100 günlük eylem planı içinde gençlere çocuklara yönelik projeler yer alırken, kadınlar ise ilk 100 günlük projede  olduğu gibi yine unutuldu.

İlk 100 Günlük İcraat Programı'nda yer alan 400 eylemden 340 tanesini tamamladıklarını söyleyen Erdoğan, "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'mızda yer alan, yaklaşık 24 milyar liralık 454 eylemin bitirilmesini temin edeceğiz" dedi.

İlk  icraat programının şyüzde 97'sini hayata geçirdiklerini anlatan "Önümüzdeki dönemin yol haritası olacağına inandığım 5 yıllık Cumhurbaşkanı Programı'nı tamamlayarak uygulamaya koyuyoruz… Gençlerimize gelecek iş planlarında yardımcı olmak amacıyla üniversitelerimizin tamamında Kariyer Merkezleri kuruyoruz… İllerimize verilen hizmetlerin takibi ve tespiti için 81 İl Karnesi Projesi'ni devreye alıyoruz… Türkçemizin doğru kullanımını temin ve teşvik etmek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Şehirlerimizin estetiğine zarar veren tabela kirliliği ile daha yoğun bir mücadeleye girişiyoruz… 81 ilimizin tamamında Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Birimleri kuruyoruz" diye konuştu.

Erdoğan'ın ikinci 100 günlük programında çocuk ve gençlere yönelik proje başlıkları şöyle yyer aldı:

"ÇOCUK İŞÇİLİĞİYLE MÜCADELE EDİLECEK"
 •  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız vasıtasıyla sosyal hizmet merkezlerinin sayısını yüzde 6 artırarak 316'ya çıkarttık.
 • Gençlerimize gelecek iş planlarında yardımcı olmak amacıyla üniversitelerimizin tamamında Kariyer Merkezleri kuruyoruz.
 • Türkçemizin doğru kullanımını temin ve teşvik etmek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Şehirlerimizin estetiğine zarar veren tabela kirliliği ile daha yoğun bir mücadeleye girişiyoruz. 
 • 81 ilimizin tamamında Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Birimleri kuruyoruz. İllerimize verilen hizmetlerin takibi ve tespiti için 81 İl Karnesi Projesi'ni devreye alıyoruz.
 • Gençlerimizin sesi soluğu olacak 'Aynı Frekanstayız' adıyla bir Gençlik Radyosu kuruyoruz.
 • Temel eğitimden orta öğretime geçiş sürecinde sade ihtiyaçlara ve öğrencilerin taleplerine cevap verebilen bir sistem oluşturuyoruz. İkinci 100 Günlük İcraat Programı doğrultusunda, temel eğitimden ortaöğretime geçişteki sınavsız okullara yerleştirme kriterleri güncellenecek.
 • Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sürecinde sade, anlaşılabilir, ihtiyaçlara ve öğrencilerin taleplerine cevap verebilen bir sistem oluşturulacak.
 • 12 bin dersliği tamamlayarak okullarımızda tam gün eğitim gören öğrenci sayısını yüzde 71'e çıkardık.
 • Sağlık market uygulamasını hayata geçirdik. Her şey sağlık markette.

'İKİ ADET ATAK HELİKOPTERİNİ DAHA TESLİM EDİYORUZ'

 • Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında 2 bin 250 genç çiftçiye 30'ar bin lira hibe desteği verilecek. Esnaf ve sanatkar meslek kollarının güncellenmesini yapıyoruz. Yeni piyasa gözetimi ve denetimi modeli oluşturulmasını sağlıyoruz."Üye OlÜye Girişi