Erdoğan'ın koruma polisi intihar etti: Cenazeme hiçbir rütbeli gelmesin

 

Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı'nda görevli polis memuru M.A.B. dün sabah saatlerinde ekonomik sorunlar nedeniyle yaşamına son verdi.

16.03.2021
Yazı Boyutu:  
Polis memuru intiharından önce bıraktığı mektupta "Her insanın bir gururu vardır ve ben o lafları kaldıramadım" ifadeleri ye alırken. cenazesine de M. Y. isimi komiser hariç hiçbir rütbelinin gelmemesini istedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güvenliğini sağlamakla görevli özel seçilmiş polisler içinde yer alan M.A.B.’nin sabah göreve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine aynı mahallede yaşayan ekip arkadaşları çilingir yardımıyla eve girince polis memurunun cansız bedeniyle karşılaştı.

Yaklaşık 4 aydır yalnız yaşayan koruma polisinin yanında silah bulunduğu aktarılırken, M.A.B.’nin bir de mektup bıraktığı belirtildi.

28 yaşındaki M.A.B.’nin bıraktığı mektupta şu ifadelere yer veriliyordu:

Personelini aşağılamak, tehdit etmek, meslekten etmek, küçük düşürmek, yalancı konumuna koymak en iyi yaptığınız iş olsa gerek. Her insanın bir gururu vardır ve ben o lafları kaldıramadım. Evet C.B. ve A.Ö. bina tesis ve kapılar size ait. Keşke yukarıda yazdıklarım yerine biraz da personele iyi davranıp hal hatır sormayı onları anlamayı deneseydiniz. Cenazeme M. Y. komiserim hariç hiçbir rütbelinin gelmesini istemiyorum.

Annesi MS hastası olan M.A.B:'nin ekonomik sorunlar yaşadığı ve psikolojik sıkıntıları olduğu öğrenildi. (indyturk)


Üye OlÜye Girişi