Erdoğan'ın korumalarının dövdüğü avukattan iki iyi haber

 

32 gün sonra özgürlüğüne kavuşan avukat Sürenoğlu, TBB Başkanı Feyzioğlu'na, Adalet Bakanlığı ile görüşerek ev hapsinin kaldırılması ve hakkındaki soruşturma dosyasının kapatılmasını sağladığı için teşekkür etti.

16.05.2019
Yazı Boyutu:  

İstanbul'da Çırağan Sarayı'nda AKP Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı iki seçkin ailenin çocuklarının düğün töreni nedeniyle yolların kapatılmasını "Bir düğün için bu yapılır mı?" diyerek eleştirmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumalarının da aralarında bulunduğu bazı polis memurlarınca feci şekilde dövülen ve Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan hakkında soruşturma başlatılan Muğla Barosu'na kayıtlı Avukat Sertuğ Sürenoğlu'nun ev hapsi kalktı.

Ev hapsi kararı kaldırılan Sürenoğlu, "İkinci müjdeyi de Türkiye Barolar Birliği Başkanı  Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'ndan aldım. Birlik Başkanımın bana söylediği kadarıyla Adalet Bakanlığı soruşturma izni vermemiş. Dosyanın tamamen kapatıldığı haberi de benim için çok mutlu bir haber oldu. Bu konuda bana başından bu yana destek olan, soruşturma sürecinde evime kadar gelip beni ziyaret eden birlik başkanım ile bana destek veren tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

Sürenoğlu, 13 Nisan 2019'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı, İstanbul'da iki seçkin ailenin çocuklarının Çırağan Sarayı'ndaki düğün töreni nedeniyle trafiğin kapatılmasına "Bir düğün için bu yapılır mı?" sözleriyle tepki göstermişti. Sürenoğlu, bunun üzerine bazı polislerce gözaltına alınmış ve gözaltındayken polisler tarafından feci şekilde dövülmüştü. Sürenoğlu, "sahte" hazırlandığı iddia edilen bir tutanakla, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan adliyeye sevkedilmiş, hakim kararıyla da ev hapsine alınmıştı. Feci şekilde dayak yemesine karşın "sahte" hazırlandığı öne sürülen tutanakla Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan 14 Nisan'dan bu yana ev hapsinde tutulan Sürenoğlu'nun ev hapsi kararı hakimlik kararıyla kaldırıldı. 

İkinci müjdeyi de Metin Feyzioğlu'ndan öğrendi

Sürenoğlu'nun ev hapsi kararının kaldırılmasının ardından çok çarpıcı bir gelişme daha yaşandı. Sürenoğlu, "İkinci müjdeli haberi de Türkiye Barolar Birliği Başkanı  Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'ndan aldım. Birlik Başkanımın bana söylediği kadarıyla Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçuyla ilgili soruşturma izni vermemiş. Dosyanın tamamen kapatıldığı haberi de benim için çok mutlu bir haber oldu. Bu konuda bana başından bu yana destek olan, soruşturma sürecinde evime kadar gelip beni ziyaret eden Metin Feyzioğlu ile bana destek veren tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

İstiklal'de yürüyüp, vapurda martılara simit atacağım

14 Nisan'dan bu yana ev hapsinde olan ve dışarı çıkamayan Sürenoğlu, dışarıda ilk olarak ne yapmayı düşündüğüne ilişkin olarak da, "Çok değişik bir duygu. Önce İstiklal'e çıkacağım. Zaten evimin yanında. Yolda yürümeyi düşünüyorum. Sonra vapura binmeyi ve martılara simit atmayı düşünüyorum" diye konuştu.

Ne olmuştu?

Demirören ve Kalyoncu ailelerinin 13 Nisan akşamı Çırağan Sarayında yapılan düğününe Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da gitmesi üzerine, caddenin bir kısmı kapatılmış, trafiğin 20 dakika boyunca ilerlememesi üzerine otobüsten inerek yürümeye başlayan avukat Sertuğ Sürenoğlu, karşılaştığı polislere, “Bir düğün için bu yapılır mı?” diye tepki göstermişti. Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından gözaltına alınarak Çırağan Sarayı otoparkında araç içinde dakikalarca darp edildiğini iddia eden Sürenoğlu, cumhurbaşkanına hakaret etmediğini ancak korumaların kendisine zorla tutanak imzalattığını ileri sürmüştü.

(Türker Karapınar-TBB)Yorumlar

Fatih Seftali

18.08.2019
Cok bir yorum yapmaya gerek yok aslinda. Durum tum acikligi ile ortada. Hem dayak atip, hem de suclayip hapse atiliyor. Metin Feyzioglunu ise ayrica tebrik ediyorum, hukuk ve adalet adina buyuk is yapti...... Boyle avukatlarimiz ve baro baskani olduklari ve olabildikleri surece hak, hukuk ve adalet aramamiza gerek, onlar bizi hallederler zaten.....

Üye OlÜye Girişi