Erdoğan'ın terörle suçladığı TTB Başkanı Fincancı: Yargılandım, beraat ettim -

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da TTB'yi hedef aldı. Erdoğan, TTB'nin yeni başkanı Şebnem Korur Fincancı'yı 'terör'le suçladı. Fincancı, bu davalardan beraat ettiğini söyledi.

15.10.2020
Yazı Boyutu:  
Türk Tabipleri Birliği (TTB), MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından da hedef alındı. 

Partisinin grup toplantısında konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TTB’nin yeni başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya dönük “Terör örgütünden birisini getirip TTB’nin başına koyuyorlar” ifadelerini kullandı.

Halk TV’ye konuşan Fincancı, Erdoğan’ın suçlamalarına koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Aydın Tabip Odası Başkanının cenazesinden yanıt verdi. Fincancı, “Acımız büyük, talebimiz vaka sayılarının doğru açıklanması. Ben bu bahsedilen suçlamalardan yargılandım ve beraat ettim” ifadelerini kullandı.

“Halk sağlığı mücadelemiz sürecek”

Erdoğan’ın kendisini hedef gösterdiği saatlerde, Fincancı koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Aydın Tabip Odası Başkanı Esat Ülkü’nün cenazesindeydi.

Fincancı, cenazeden Halk TV’ye yaptığı açıklamada, “Şu anda Aydın Tabip Odası başkanımızın cenazesindeyiz. Son bir hafta içerisinde 7 meslektaşımızı kaybettik. Acımız büyük. Verilerin doğru açıklanmasını istiyoruz. Çabamızın ve mücadelemizin karşılığı bu. Bizim halk sağlığı mücadelemiz sürecek” diye konuştu. (Hilal Yağız/ Halk TV)

Üye OlÜye Girişi