Erhan Çelik, CNN'de Nevşin Mengü'nün yerine geliyor

 

TRT 1'de ana haber sunan Erhan Çelik istifa sonrası patladı

06.10.2017
Yazı Boyutu:  
Erhan Çelik eski eşi Gülben Ergen’in son yaşadığı olaylarda adının sıkça geçmesi yüzünden sadece kendisinin değil, TRT’nin de hedef haline geldiğini düşündüğü için görevi bıraktı.Erhan Çelik, eski eşi Gülben Ergen’in son yaşadığı olaylara sürekli adı karıştırılmış, hep sessiz kalmayı tercih etmiş ancak yine de ismi anılmaya devam etmişti. TRT 1’de ana haberleri sunan Erhan Çelik’in sadece kendisinin değil, TRT’nin de artık hedef haline gelmesi iddiası ile görevi bırakacağı söyleniyordu. 

Bu iddialar doğru çıktı ve Erhan Çelik bu akşam ana haberlerinin ardından TRT’ye veda ettiğini açıkladı. 1.5 yıldır TRT Ana Haber Bülteni’ni sunan Erhan Çelik  bu sözlerle veda etti;

”TRT camiasına teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Başta Genel Müdür sayın İbrahim Eren olmak üzere… Buna bir kan değişimi olarak da bakabilirsiniz. Hayırlısı olur inşallah merak etmeyin çok uzun ara vermeyeceğiz. Yeniden ekranda birlikte olacağımız o ilk güne kadar sağlıkla, huzurla, mutlulukla ve özellikle iyi insanlarla kalın inşallah. Sağ olun var olun.”

Erhan Çelik’in eski eşi Gülben Ergen’in son yaşadığı olaylarda adının sıkça geçmesi yüzünden mi yoksa başka sebepten dolayı mı görevi bıraktığı bilinmezken. Çelik’in görevden kendi isteği dışında ayrılmak zorunda bırakıldığı da konuşulanlar arasında.

İstifa sonrası adeta patladı

Erhan Çelik istifasının ardından adeta bomba gibi patladı.  ”Gerçeklerin zamanla ortaya çıkmak gibi güzel bir huyu ve iyi bir alışkanlığı var demiştim. Artık konuşma engelim yok” diyerek ilginç açıklamalar yaptı.

Erhan Çelik, az önce Instagram hesabında “Artık konuşma engelim yok” derken çok önemli ve çok ciddi mesajlar verdi. İşte Erhan Çelik’in çok önemli mesajlar dolu paylaşımı:

“Bir süre önce gerçeklerin zamanla ortaya çıkmak gibi güzel bir huyu ve iyi bir alışkanlığı var demiştim. Efendiliğimi ve 3 erkek çocuğu koruyabilmek için söyleyip sonra aylarca susmakta ne kadar haklı olduğumu herkes delilleri ile gördü. Bu ahlaksızlıkları yapanlar ise bir taraftan kaçıp, saklanırken, diğer taraftan beni ve bulunduğum saygın kurumu yıpratmaktan geri durmadı. Buna bir son vermek adına attığım ve atacağım adımların devamı gelecek. Artık konuşma engelim yok. İlgili kişilerle adalet önünde hesaplaşırken bugüne kadar çıkanların dışında tüm görüntü, belge ve delilleri yargı ile paylaşacağım. Gayrı ahlaki bu durumun taraflarıyla adalet önünde hesaplaşacağız.

”YENİ ADRESİ BELLİ OLDU"

Sevenleri Çelik'i yakında yine ekranlarda görecek zira tecrübeli sunucu istifa etmeden önce başka bir kanalla el sıkıştı.

NEVŞİN MENGÜ'NÜN YERİNE HABERLERİ SUNACAK

Haberler.com'un bildirdiğine göre Çelik, CNN Türk ile istifasından önce anlaştı. Çelik, CNN Türk'ten ayrılan Nevşin Mengü'nin yerine akşam bültenini sunacak.

Nevşin Mengü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında Trump'la yaptığı görüşme hakkında yaptığı yorum nedeniyle büyük tepki alınca kanaldan ayrılmak zorunda kalmıştı.

YENİ BİR SAYFA AÇMAK İSTİYOR

CNN Türk, Erhan Çelik'le haber bültenine yeni bir soluk getirmeyi planlarken; Çelik de TRT'den aldığı maaşla ilgili tartışmalar ve Gülben Ergen konusuyla üzerine çektiği yıldırımlardan uzak yeni bir sayfa açmak istiyor.


Üye OlÜye Girişi