Erkek profesörden veteriner kadına dayak ve tecavüz

 

Ankara'da bir profesör özel kliniğinde çalışan genç veteriner hekime dehşeti yaşattı.

07.04.2019
Yazı Boyutu:  
Ankara'da 3 Nisan’ı 4 Nisan’a bağlayan gece; Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Bilgili, akşam saatlerinde kendisine ait özel kliniğe gitti. Bu sırada klinikte 23 yaşındaki veteriner hekim Ç.B. nöbetçi olarak bulunuyordu.ALKOL ALMA TEKLİFİNİ REDDEDİNCE 

Haber Türk'den Fevzi Çakır'ın özel haberine göre,  Ç.B.’den yemek hazırlamasını isteyen Profesör Hasan Bilgili daha sonra mutfağa gelip alkol almayı önerdi. Genç kadın bunu reddedince sinirlenen profesör önce fiziksel tacizde bulundu ardından da genç  kadını darp etmeye başladı. 

KAFASINI YERE VURDU

Genç kadının tepki göstermesi üzerine daha da sinirlenen Hasan Bilgili genç kadını darp edip zorla alkol içirmeye çalıştı. Kaçmaya çalışan genç kadını saçından yakalayarak, kafasını yere vurdu.

DEFALARCA TECAVÜZ ETTİ

H.B. darbelerin etkisi ile kendisinden geçen genç kadına defalarca tecavüz etti. Genç kadın gece saatlerinde gözünü farklı bir odada açtı. Başında ise Hasan Bilgili’nin ortağı S.D. vardı. S.D. ise genç kadını şikayetçi olmaması konusunda uyardı. Kızını merak edip arayan anneye ise “Hasta müdahalesinde, size dönecek” dedi.

ŞİKAYETTEN VAZGEÇİRMEYE ÇALIŞTILAR 

S.D. daha sonra “Ben bir şey yapmadım, bilgin olsun” diyerek genç kadını hastaneye götürme teklifinde bulundu. Genç kadın, profesörün aracını ile ve yine onun bir arkadaşı olan jinekologun kliniğine götürüldü. İddiaya göre, genç kadını muayene eden ve bazı ilaçlar veren jinekolog da genç kadını şikayetten vazgeçirmeye çalıştı.

RAPOR ALIP ŞİKAYETÇİ OLDU 

Daha sonra evine giden genç kadın, durumu annesine anlattı. Anne kız önce hastaneye gidip darp ve tecavüz raporu aldı. Ardından da polise giderek, Profesör H.B. ve S.D.’den şikayetçi oldular.

“BANA KOMPLO KURULDU” SAVUNMASI 

Gözaltına alınan profesör kendini “Bana komplu kuruldu, birlikte olmadım” diyerek savundu. Ancak genç kadının aldığı raporlar bu beyanı çürüttü. İfadesine başvurulan jinekologun “H.B, beni arayıp ‘genç kız arkadaşımla fazla içki içtik, gece ne oldu hatırlamıyorum, biraz rahatsız’ sana getiriyorum” beyanı da profesör H.B.’yi ele verdi.

PROFESÖR TUTUKLANARAK CEZAEVİNE KONULDU

Şüpheli profesör tutuklanması istemiyle Nöbetçi Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakim Sezer Söylemez, şüpheli profesörünün “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklanmasına karar verildi. Profesör Hasan Bilgili 'darp ve nitelikli cinsel saldırı" suçlarından tutuklanarak, cezaevine konuldu.

Ankara Üniversitesi de, cinsel saldırı ve darptan tutuklanan öğretim üyesi hakkında idari soruşturma açıldığı mesajını paylaştı:

Üniversite dışında özel bir
klinikte yaşanan cinsel saldırı
haberi ihbar kabul edilerek,
saldırı faili olduğu iddia edilen
öğretim üyesi hakkında
soruşturma başlatılmış ve
adı geçen açığa alınmıştır.

218 kişi bunun hakkında konuşuyor


Üye OlÜye Girişi