Eşgali belirlenen saldırgan: Soğukkanlı ve uzman

 

İsmi açıklanmayan teröristin gerçek fotoğrafı da ortaya çıktı. Polis her yerde fotoğrafı belirlenen şüpheliyi arıyor.

02.01.2017
Yazı Boyutu:  
Beşiktaş Ortaköy'deki Reina'ya yeni yılın ilk saatlerinde düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği 65 kişinin de yaralandığı saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor. Polis saldırının yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, saldırgana eşkal bilgisi kesinleşti.TERÖRİSTİN ANALİZİ

Saldırıya ait güvenlik kamerası görüntülerini analiz eden Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar olayla ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.  Ağar saldırgan için “Terörist kalçadan atışta ve çabuk atışta çok iyi. Böyle bir meleke oluşması için binlerce mermi atmaya ihtiyacı var. Bu mermileri atmış, hem de gerçek çatışma ortamlarında. Masum insanlara ateş etme konusunda ise hiç tereddütü yok. Tam bir katil. İnsan etine çok ateş etmiş. Çatışma alanlarının dandın adamlarından kesinlikle değil. Yakın mesafe ve/veya meskun mahallerde tecrübeli. Bir de sağ tarafından mermi yemiş gibi. Adımları simetrik değil” dedi.“KARARLI, İNANÇLI, PRATİK, NASIL SONUÇ ALINACAĞINI BİLEN, SOĞUKKANLI VE UZMAN”

Tüm bunların teröristin ‘eğitimli bir saldırgan’ olduğuna dikak çeken Ağar “İçeride kalış süresinin sadece 5 buçuk dakika olduğu ve süre içinde 6 şarjör değiştirdiği ifade ediliyor. Kaleş’te 180 mermiye denk geliyor. Saldırgan; kararlı, inançlı, pratik, nasıl sonuç alınacağını bilen, soğukkanlı ve uzman” diye konuştu.

İstanbul'da yılbaşı gecesini kana bulayan teröristin fotoğrafı ortaya çıktı. TEM Polisi, saldırgan o yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

SOSYAL MEDYADA YER ALAN FOTOĞRAF YALANLANDI

Öteyadan Beşiktaş Ortaköy’deki Reina’ya düzenlenen 39 kişinin hayatını kaybettiği 65 kişinin yaralandığı olayla sosyal medyada çok sayıda fotoğraf yayınlandı. O fotoğraflar arasında saldırgan olduğu iddia edilen bazı kişilerin de görüntüleri yer aldı. Emniyet yetkilileri tarafından bazı haber sitelerinde de yer alan fotoğraflar yalanlandı.

Öte yandan, bazı internet sitelerinde saldırgan olarak fotoğrafları yayınlanan kişinin ise Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek olayla ilgisi olmadığını belirterek şikayetçi olduğu ifade edildi.

Polis saldırının yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, saldırgana eşkal bilgisi kesinleşti. İsmi açıklanmayan teröristin gerçek fotoğrafı da ortaya çıktı. Polis her yerde fotoğrafı belirlenen şüpheliyi arıyor.

(Sözcü)


Üye OlÜye Girişi