ESHOT'un kadın şoförlerine otobüs üreticisinden sürüş eğitimi

 

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan kadın şoförler için okar’ın ESHOT’a Aralık ayında yaptığı otobüs teslimatını takiben düzenlenen araç eğitimlerine 23 kadın kaptan katıldı. Sakarya’daki fabrikasında eğitim programı organize etti.

09.03.2020
Yazı Boyutu:  
Otokar'ın ESHOT’a Aralık ayında yaptığı otobüs teslimatını takiben düzenlenen araç eğitimlerine 23 kadın kaptan katıldı.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül eğitime ilişkin “Geçtiğimiz yıllarda Otokar olarak Ülkem için Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum projesinde sektörümüzde kadın istihdamını arttırıcı projeleri ödüllendirmiştik. Bugün ulaşım sektöründe daha fazla kadının rol aldığını görmek bize mutluluk veriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ESHOT yöneticileri, 2019 yılında ESHOT bünyesine kadın kaptanları da dahil ettiler. Erkek egemen olarak bilinen bir alanda kadınlara fırsat eşitliği sağladıkları için kendilerini tebrik ediyoruz. Biz de toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki atılan bu adıma ESHOT’un kadın kaptanlarına özel bir eğitim düzenleyerek destek olmak istedik” dedi.Düzenlenen eğitim programında, katılımcılara ilk olarak Otokar otobüsleri hakkında detaylı teknik bilgi verildi. Önce kullandıkları otobüslerin üretim süreçleri hakkında bilgilendirilen kadın sürücüler ardından en zorlu koşullara tabi tutulduğu test merkezine gezdiler. Bu arada Otokar, katılımcılara ayrıca araç başında da eğitim verdi. Otokar otobüslerinin kullanımına ilişkin uygulamalı eğitim alan kadın kaptanlar, güvenli ve ekonomik sürüş teknikleri hakkında bilgiler aldı.

Ayrıca, program kapsamında kadın kaptanlar, trafik ve sürüş psikolojisi, müşteri odaklı hizmet ve empati, iletişim teknikleri konularında verilen seminere katıldılar. (Kazete Haber merkezi)


Üye OlÜye Girişi