Eşini bıçakladı,  cezaevinden tahliye edildi,  9 yaşındaki kızını öldürdü

 

AKP ve MHP'nin oylarıyla kabul edilen 90 bin hükümlü ve tutuklunun cezaevlerinden tahliye edilmesini sağlayan İnfaz indirimi yasasının olumsuzlukları görülmeye başlandı.

21.04.2020
Yazı Boyutu:  
Eşini bıçakladığı için cezaevinde olan 33 yaşındaki Müslüm Aslan, cezaevinden tahliye edilmesinden sonra geçtiğimiz Cuma günü 9 yaşındaki kızı Ceylan'ı döverek  komaya soktu. Hastanede dört gündür tedavisi süren Ceylan aslan kurtarılamadı.

Olay 16 Nisan'da Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde Güzelvadi Mahallesi'nde meydana geldi. Bir yıl önce tartıştığı eşi Rukiye Aslan'ı bıçakladığı için cezaevine giren ve tahliyesinin ardından eşinden 3 çocuğunu alarak yaşadığı eve dönen Müslüm Aslan, büyük kızı Ceylan'ı döverek komalık etti,

İhbar üzerine eve giden polisler başından ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izi bulunan Ceylan Aslan'ı  kendinden geçmiş halde ambulansla hastaneye kaldırırken, kaçan babayı da bir parkta yakalayarak gözaltına aldı.

Gözaltındaki sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Müslüm Aslan, çıkartıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "nitelikli kasten öldürmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.Bu arada evde yapılan incelemede kızını döverek ölümüne neden olan Müslüm Aslan'ın olayın ardından sıçrayan kan izlerinin bulunduğu perdeyi keserek sobaya atıp, yaktığı belirlendi. 
(Kazete Haber merkezi)

 

Üye OlÜye Girişi