Eşini öldürdü intihar süsü verdi

 

Çalılıklar arasında cesedi bulunan kadının cinayete kurban gittiği belirlendi

14.03.2015
Yazı Boyutu:  
 
 
Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde 10 Eylül 2014’te av tüfeğiyle vurulmuş olarak bulunan ve intihar ettiği ileri sürülen 2 çocuk annesi 26 yaşındaki Zehra Çoban’ın kıskançlık cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı
 
 
 
Çoban’ın katil zanlısı olarak gözaltına alınan ve sorgusunda suçunu itiraf eden eşi Yavuz Çoban ile kendisine yardım ettikleri ileri sürülen amcasının oğlu 22 yaşındaki Ö.Ç. ile H.Ö., adliyeye sevk edildi.
Yavuz Çoban, 10 Eylül 2014’te jandarmayı arayıp eşi Zehra Çoban’ı evlerine 500 metre mesafedeki tarlalarındaki çalılıklar arasında kanlar içinde av tüfeğiyle vurulmuş halde bulduğunu bildirdi.
 
Genç kadının cesedi olay yerinde savcı ve jandarmanın yaptığı incelemenin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yavuz Çoban ve akrabası Ö.Ç., jandarmadaki ifadelerinde, genç kadının intihar ettiğini söyledi.
 
TEDİRGİN HALLERİ ELE VERDİ
 
Yavuz Çoban ve Ö.Ç.’nin tedirgin davranışlarından şüphelenen jandarma, kriminal raporlarda da olayda kullanılan tüfeğin Zehra Çoban tarafından ateşlenmediğinin belirlenmesi üzerine soruşturmayı derinleştirdi.
 
9 Mart’ta, kendisine yardım ettiği öne sürülen iki akrabasıyla birlikte gözaltına alınan Yavuz Çoban ifadesinde suçunu itiraf etti. Çoban, başkasıyla yasak aşk yaşadığı şüphesiyle eşini öldürdüğünü ve intihar süsü vermeye çalıştıklarını ifade etti.  (DHA)
 

Üye OlÜye Girişi