Eski eş, boşandığı işadamına 7 yıl önceki dayağın hesabını sordu

 

Selmin Selçuk, boşandığı işadamı Mehmet Tunç Turgut'un kendisine 7 yıl önce darp ettiği gerekçesiyle 250 bin liralık tazminat davası açtı.

16.12.2017
Yazı Boyutu:  
Turgut Holding'in başkan yardımcısı Mehmet Tunç Turgut ile Selmin Selçuk 6 yıl önce boşandı. Boşanma davasının devam ettiği 7 Temmuz 2010'da Selmin Selçuk, küçük oğluna evde doğum günü partisi verdi. Sabah Gazetesi'nden Ali Oktay'ın haberine göre,  Kutlama sırasında Mehmet Tunç Turgut gelerek çocukları kendi babasına götüreceğini söyledi. İddiaya göre Selmin Selçuk da "Sonra götürürsün" deyince Mehmet Tunç Turgut kadını darp etti. Adamlarına da herkesin içinde, "Alın bunları götürün" dedi.

Cumhuriyet'in haberine göre, Mehmet Tunç Turgut'a darp olayıyla ilgili 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Geçen ay karar duruşmasında Mehmet Tunç Turgut'a 3 ay 22 gün karşılığı 2 bin 240 lira para cezası verildi. Selmin Selçuk, kısa süre önce bu kez manevi tazminat davası açtı. Darp nedeniyle ailesi ve komşularının önünde küçük düşürüldüğünü iddia eden Selmin Selçuk'un dilekçesinde, "Davalının bu ilk darp edişi değildir. Daha önce de müvekkilimin kafasına bardak vurup yaralamaktan ceza almıştır. Davalı aleyhine 250 bin lira manevi tazminata hükmedilmesini istiyoruz" denildi.

Üye OlÜye Girişi