Eski patronunun tacizine uğrayan gelinlikçi kadın intihar etti

 

İzmir'in Çiğli ilçesinde bir kadın eski işvereni tarafından tacize maruz bırakıldığını anlatan bir not bırakarak intihar etti.

19.01.2020
Yazı Boyutu:  
Atatürk Mahallesi'nde yaşayan Şengül K.’nin  buunduğu apartmanın üçüncü katındaki evinde 14 Ocak’ta intihar etti. Balkonda çamaşır ipiyle kendini asan kadının, canına kıymadan önce gelinlik mağazası sahibi eski patronunun kendisini sürekli taciz ettiğini bildiren not bıraktığı ortaya çıktı.

Şengül K. İsimli bir kadın kendini evinin balkonunda çamaşır ipiyle sardı ve üçüncü kattan boşluğa bıraktı. Şengül K'yı o durumda gören komşuları durumu hemen sağlık, polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından evli ve üç çocuk annesi kadının cenazesi toprağa verildi.

Şengül K.’nın ölmeden önce bir intihar notu bıraktığı öğrenildi. Notta Şengül K.’nın bir gelinlikçide çalıştığı günlerde, patronu H.Y’nin kendisine arkadaşlık teklifinde bulunduğu yazılıydı. 

Nota göre, teklifi reddeden kadın işten çıkıp kendi gelinlikçi dükkanını açsa da H.Y’nin kendisini telefonla ve iki kişi aracılığıyla taciz etmeye devam etmiş. H.Y mesaj yoluyla kadına cinsel içerikli mesajlar da göndermiş. Şengül K.’nın çocukları notta yazanlar üzerine H.Y ‘den şikayetçi olurken polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

. (Foto:Kazete/Arşiv)


Üye OlÜye Girişi