Eski sevgiliden kadına inanılmaz işkenceye 10 yılhapis

 

Eski erkek arkadaşı tarafından inanılmaz işkenceye maruz kalan genç kadın ilk kez konuştu

24.12.2017
Yazı Boyutu:  
İngiltere'de eski erkek arkadaşı Craig Thomas'tan inanılmaz işkencelere maruz kaldıktan sonra uzun bir rehabilitasyon dönemi geçiren Charlotte Rooks, ülkeyi ayağa kaldıran olayla ilgili ilk kez konuştu. Davaya bakan ve Thomas'a 10 yıl ceza veren savcı olayı "baktığı en korkunç vaka" olarak nitelemişti. Craig Thomas'ın Rooks'a yaptığı insanlık dışı işkencenin detayları ilk kez çıktı. Rooks, eski erkek arkadaşının kendisine balyozla vurduğunu, ailesine ait fotoğrafları zorla yedirdiğini anlattı.

Rooks'un yaşadığı olaylar İngiltere'de kadın hakları savunucularının en çok takip ettiği ve savunduğu davalardan biri. Rooks, Thomas'ın o zamanlar 13 yaşında olan oğluna AIDS'li bir iğneyi enjekte etmekle tehdit ettiğini söyledi.Thomas, işkence olarak çoğu kez Rooks'u ayakta durarak uyumaya zorlamış... Rooks, en büyük hatalarından birinin gördüğü şiddeti polisten gizlemeye çalışması olduğunu kaydetti.Evinde çıkan yangının ardından Thomas'ın kendisiyle yaşama teklifini kabul ettiğini büyük bir pişmanlıkla anlatan Rooks, cani adamın ilişkinin başlarında oldukça ilgili ve saygılı olduğunu, bu durumun ise kendisini aldattığını söylüyor.

Thomas'ın Rooks'un bazen tuvaletini sadece paspas kovasının içine yapmasına izin verdiği ortaya çıktı.


Komşularının vücudundaki yaraları görmesinin ardından birçok kez polisi aradığını ancak polisin olay yerine gelmesinin ardından olayları gizlediğini söyleyen Rooks hâlâ pskilojik tedavi görüyor. (BBC Türkçe)

Üye OlÜye Girişi