Eskişehir de savaş çıktı!

 

Eskişehir de yaklaşık 500 üniversite öğrencisi, kar yağışının ardından biraraya gelerek kartopu savaşı yaptı

14.12.2010
Yazı Boyutu:  

Sosyal paylaşım sitesi facebook’ta açtıkları ‘Türkiye nin en büyük kartopu14_gfuncel_eski__ehirde_kartopu_savasi.jpg savaşı’ adlı sayfa ile biraraya gelen yaklaşık 500 üniversite öğrencisi, dün saat 22.00 sıralarında Yenibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi nde toplandı. Burada kartopu savaşı yapan üniversiteliler, birara, Yunus Emre Devlet Hastanesi- Otogar seferini yapan tramvayın da önünü keserek durdurdu ve aracı kartopu yağmuruna tuttu.

İhbar üzerine olay yerine gelen polisler, üniversitelileri dağılmaları için uyardı. Polisin uyarılarına aldırmadan kartopu savaşını sürdüren öğrenciler yürüyerek, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü ndeki yurtlarına gitti.

Üniversite öğrencileri daha sonra facebook ta kartopu savaşının görüntülerini de yayınladı. Öğrenciler paylaşım sitesinde kartopu savaşını kaçıranlar için 18 Aralık 2010 tarihinde organizasyonu tekrarlayacaklarını duyurdu. Sitede yapılan davete ise yaklaşık 3 bin 500 kişinin yanıt vererek organizasyona katılacaklarını bildirdiği öğrenildi.

Üniversiteliler paylaşım sitesinde kartopu savaşını eğlenmek için yaptıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu etkinliği eğlenmek için yapıyoruz. Sorunsuz ve düzgün bir etkinlik olursa herkes acayip eğlenebilecek. O yüzden lütfen insanlara zarar verecek, kartopunun içine taş koyma gibi küçük yaş insan zekası gerektiren hareketlerden uzak durun. Hatta mümkünse yumuşak karlardan kartopunuzu yapmaya çalışın. Tramvay geçerken camına kar atmak elbette ki zevkli olabilir ama lütfen araçların önünü kesmeyin. Biz ne kadar temiz bir şekilde bu etkinliği gerçekleştirirsek o kadaraz sorunla karşılaşır ve daha fazla keyif alırız. Lütfen etkinliğin en güzel şekilde geçmesi için çalışalım.” (Radikal)


Üye OlÜye Girişi