Eskişehir Odunpazarı'nda kadınlara 8 Mart tatili

 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediyede kadın çalışanlara yarım gün izin hakkı tanıdı.

06.03.2018
Yazı Boyutu:  
Eskişehir Odunpazarı Belediyesi,8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarına tatil ilan etti. CHP'li Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un özel izni ile bundan sonra 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Odunpazarı Belediyesi’nin kadın işçileri yarım gün izinli sayılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kurt, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Kadın emeğinin günü. Ne yazık ki toplumumuzda kadının emeği görünmüyor. Kadına yönelik şiddet her geçen gün artıyor. Sadece Şubat Ayında 47 kadın öldürülmüş. Daha dün İstanbul’da bir kadın, kocası tarafından öldürüldü. Alınmayan önlemler, yeterli olmayan cezalar nedeniyle şiddet, tecavüz, taciz artarak devam ediyor. Bu tabloyu kabul edemiyoruz. Kadın arkadaşlarımız için bir şeyler yapmak istedik ve 8 Mart’ı onlar için tatil ilan ettik. Kadın arkadaşlarımız da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tüm bu sorunların aşılmasında bir kutlama değil, mücadele günü olduğunu unutmasınlar. 8 Mart’ın tüm dünya kadınlarına eşit haklar ve özgürlükler getirmesi dileğiyle”diye konuştu.

Kendilerini özel hissettiklerini belirten Odunpazarı Belediyesi kadın işçileri, “Çok düşünceli bir hareket. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dediler.Üye OlÜye Girişi